Çanakkale Bu Giresunlu’yu Konuşuyor

 Çanakkale Bu Giresunlu’yu Konuşuyor

Giresunlu genç iş adamının Çanakkale’deki müthiş başarısı…

Haber: Bekir Bayram

Giresunlu iş adamı Ergin Kılınç’ın yaşam öyküsü, aynı zamanda adeta bir başarı öyküsü.

Günümüzde Çanakkale vergi rekortmenleri listesinde yer alan Ergin Kılınç, Giresun’da fakir bir ailede doğdu. Küçük yaşta ailesi ile birlikte Çanakkale’ye göç etti. Kimi gün yiyecek ekmek bile bulamadı.

İş yaşamına hamallık yaparak başladı, ardından lokantalarda bulaşık yıkadı. Küçük yaşlarda sokaklarda tartıcılık yaptı. Futbol maçlarına seyirci olarak değil, köfte – ekmek satmak için gitti.

Bu arada ilk ve ortaokulu bitirdi. Çeşitli şirketlerde pazarlamacılık yaptı. Satış müdürlüğüne kadar yükseldi. 2008 yılında başka firmalarda çalışmayı bırakarak gayrimenkul brokırı oldu. Yılmadan çalışmaya devam etti. Tarihler 2012’yi gösterdiğinde Çanakkale vergi rekortmenleri listesinde yer aldı. O yıldan bugüne Çanakkale vergi rekortmenleri arasında adı hiç eksik olmuyor…

Ergin Gayrimenkul adındaki firmasını sürekli büyüten Giresunlu genç işadamı Ergin Kılınç, akıl almaz bir müşteri portföyüne sahip. Dünyanın sayılı zenginlerine Türkiye’de gayrimenkul danışmanlığı yapan Ergin Kılınç, özellikle 2016 yılının “arsa alım yılı” olduğuna işaret etti.

Arsaya talebin her geçen gün biraz daha arttığını söyleyen Ergin Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkan’ı Ergin Kılıç, “Mülteci akını toprak sahibi olmanın önemini arttırdı. Fiyatların artış eğiliminin devam etmesini bekliyoruz” dedi.

Son dönemde arsa yatırımı için en gözde bölgenin Güney Marmara olduğuna dikkat çeken Ergin Kılıç, Çanakkale Boğaz köprüsünün yapılacağı Lâpseki’den başlayarak Güney Marmara Otoyol Projesi boyunca arazi yatırımlarının büyük artış eğilimine girdiğine dikkat çekti.

Güney Marmara Bölgesindeki gayrimenkul piyasasında yaşanan hareketliliği  anlatan ve son yıllarda çok sayıda arazi geliştirme projesi yapan Ergin Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkan’ı Ergin Kılıç, “Çanakkale Boğaz Köprüsü, yapımı planlanan otoyol projesi ve ‘hızlı tren yapılacak’ söylentisinin” yatırımları arttırdığına işaret etti.

Gönen’deki turizm yatırımları ile rüzgâr enerjiyi yatırımlarının arazi fiyatlarında artışa neden olduğunu ifade eden Ergin Kılıç, açıklamalarını şöyle sürdürdü.

“Arazi fiyatlarındaki artışın birçok nedeni var. Türkiye’de yatırım yapmak isteyen zengin Araplar, özellikle Marmara Bölgesi’ni tercih ediyor. Araplar yatırım yapmak için adeta birbiriyle yarışıyor. Özellikle İstanbul, Çanakkale, Bursa, Biga, Lapseki, Gönen ve Batı Karadeniz bölgesi illerinden gayrimenkul alan Arap yatırımcılar, önemli miktarda arazi topluyorlar. Ayrıca, Suriye krizi ile başlayan mülteci akını, araziye olan talebi arttırdı. Artan talep bir anda fiyatlarda yükselişe neden oldu. Fiyat artışının bir nedeni de mülteci akını oldu.”

Açıklamalarında döviz, borsa ve altın fiyatlarında yaşanan hızlı düşüş ve yükselmenin yatırımcıyı bu kıymetlerden uzaklaştırdığına dikkat çeken Kılıç, döviz, borsa ve altından uzaklaşan tasarruf sahiplerini arsa alımına yöneldiğini kaydetti. Ergin Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkan’ı Ergin Kılıç, açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Bilindiği gibi geleceğe taşınacak en önemli yatırım aracı topraktır. Yeryüzündeki kullanılabilir toprak kısıtlıdır. Şehirler büyümekte, sürekli olarak yeni yerleşim alanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Mevcut tarım arazileri kirlenmekte, yapılaşmaya açılmaktadır. Toprağa yönelik ihtiyaç sürekli olarak artmaktadır. Toprak yatırımı, Türkiye gibi nüfusu ve ekonomisi hızla büyümekte olan ülkelerde ve özellikle göç alan kentlerde, zamana, risklere ve ekonomik krizlere karşı en iyi yatırım aracıdır. Toprağa yapılacak yatırım aidat, tamirat, bakım, sigorta gibi masraflar da gerektirmez. Bu nedenlerle arsaya yatırım her zaman en az riskle en çok kazandıran yatırım olmuştur. Detaylı bilgi almak isteyenler www.ergingayrimenkul.com.tr adresini ziyaret edebilirler.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?