CANİKLİ VE KEMALOĞLU’NUN BAŞARISI

CANİKLİ VE KEMALOĞLU’NUN BAŞARISI

Bir ilin gelişmişlik ve kalkınmışlık düzeyi ,il insanının eğitim kültür gelişmişlik düzeyine göre;  devlet içinde aldığı görevlerle ilinin tanıtımına ve ekonomisine hatırı sayılır bir katkı sağlamak’ la doğru orantılıdır. Bu konuda sevindirici gelişmelerden biri de GİRESUN  EYNESİL’ li hemşerimiz Sayın İsmail KEMALOĞLU ‘nun 20 Mayıs 2016 tarihli ve 29717 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan kararname ile Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başlamasıdır.

TMO birim amirleri, Bakanlığın  kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile TMO personelinden oluşan kalabalık bir heyet tarafından TMO binası önünde karşılanan Sayın KEMALOĞLU, makamında ziyaretçilerini ağırlayarak tebrikleri kabul etti.

 

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini bir önceki Genel Müdür Sayın Ayhan KARAYAMA’dan devralan Sayın KEMALOĞLU “Yaklaşık 7 yıl aradan sonra kısmet oldu yeniden TMO Genel Müdürü olarak göreve geldik. Başlayan hasat süreci ile birlikte yoğun bir çalışma temposu bizi bekliyor. Ofis personeli her zaman çok yoğun çalışmıştır, çalışkan bir yapıya sahiptir. İnşallah hep birlikte çok güzel işlere imza atacağız. Hepimiz için hayırlı olsun.” dedi.

 

Sayın GİRESUN milletvekilimiz NURETTİN CANİKLİ, İzmir Milletvekili Sayın BİNALİ YILDIRIM Başbakanlığında kurulan 65.Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinde Başbakan Yardımcılığı  görevi alması  GİRESUN  insanının makus talihini değiştirecek  beklentisini en üst seviyeye çıkarmıştır..Fındıkta yaşanan belirsizliklerin  ortadan kalkacağı umudunu artırmış, insanımızın devlet yönetici kadrolarında  hak ettiği yeri alacağı yönündeki beklentileri  artırmıştır. Artık herkesin anlamış olması gereken bir gerçek var. Tek tip insana dayalı toplum yaratmak mümkün değildir. Amerika’nın egemen beyazları, Amerikan siyahlarını beyazlaştırmadılar. Avrupa’nın Katolikleri, ne Yahudileri ne de Protestanları Katolik yapabildiler.

Farklılıklar korunarak ,bu farklılıklara sahip bireyleri ve toplum kesimlerini asgari müştereklerde birleştirecek uzlaşmaları aramak en akılcı yoldur. Bundan sonra biz GİRESUN insanına düşen ise sayın başbakan yardımcımız NURETTİN CANİKLİ’nin  arkasında durup değerli bürokratlarımızın en üst seviyede değerlendirilmesine vesile olmak. GİRESUN’UN geri  kalmışlığını  telafi edecek yatırım ve hizmetlerin takipçisi olup  GİRESUN’UN kaybolan yıllarını telafi edilmesini sağlamaktır

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?