CANİKLİ’DEN ZİRVEYE DOĞRU BİR ADIM DAHA..

CANİKLİ’DEN ZİRVEYE DOĞRU BİR ADIM DAHA..

Başbakan Yıldırım’ın yerine Canikli’nin Başbakanlık koltuğuna oturması sanal alemde büyük yankı yaratırken, çoğu kişi; “Türkiye’nin sahiplendiği Canikli’yi kendi ili yeterince sahiplendi mi?”diye sormaya başladı.

 

 

Başbakan Yardımcısı ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Başbakan Binali Yıldırım’ın yurt dışına çıkması nedeniyle Başbakanlık koltuğuna oturarak ilimiz siyaset tarihi açısından önemli bir başarıya imza attı

 

Ülkenin üç numaralı siyasetçisi konumunda bulunan Canikli’nin bu başarısı şehirde memnunluk yaratırken, Sanal alemde de bu başarı büyük yankı yarattı. Bu konuyu değerlendiren ve tespitlerde bulunan bazı Giresunlular ise; “Sayın Canikli şu an Başbakan kadar güçlü ama bu ilde aynı düzeyde sahiplenilmiyor.Aslında sayın Canikli’nin etrafı vizyon sahibi kişilerle donatılsaydı ilimiz Ordu gibi büyük şehir olurdu.

HAVAALANINI YAPAN ÇOĞU İŞİ YAPARDI

Sayın Murat Kılıçaslan tek başına 10 bin civarında kişiyi bir araya toplamış.Keşke sayın Canikli’nin etrafında 4-5 Murat Kılıçaslan olsaydı şimdi hem Büyükşehir olurduk hem de Tıp Fakültemiz en azından sağlık ocakları kadar hizmet verirdi.9 yılda hala Tıp Fakültesi binası yoksa sayın Canikli ne yapsın.Sayın Canikli fakülteyi kurdu ama bu ildeki kadrolar sayın Canikli’nin yüzünü güldürüp tıp fakültesini bölgenin cazibe merkezi haline dönüştüremediler.

 

HASTALAR NİYE GURBETTE ÇİLE ÇEKER

Şayet Tıp fakültesi açılsa ve üst düzey profesörler bu şehre gelseydi,her yıl 20 bin hasta komşu illerden ilimize akardı ve esnaf bayram ederdi.Bizim hastaların parası da bu ilde kalırdı.13 yılda Giresunspor süper lige çıkamadıysa sayın Canikli ne yapsın.Trabzon Akyazı projesinden onlarca ek saha var.

 

TÜNEL NİYE OLMADI?

 

Gemilerçekeği de Akyazı gibi doldurulsaydı bu il çağ atlardı. Müze’nin altından bir tünel ile trafik Gemilerçekeği’nden çok rahat içe kaydırılabilir ve bu bölgede Trabzon gibi onlarca tesis olurdu. Tirebolu bile bu tüneli yaptı biz sahili yok ettik.

AKSU VE KILIÇASLAN GİBİLER DE LAZIM

Keşle sayın Canikli’nin A takımında sayın Kerim Aksu ve sayın Kılıçaslan gibi proje odaklı kişiler olsaydı ilimiz şimdi nerelerde olurdu. Sayın Hüseyin İnce’den kale alınmış ve bomboş duruyor.Kale Trabzon’da olsa böyle mi kalırdı.

HÜSEYİN İNCE GİTTİ VE KALE HARABE GİBİ

Ada ile ilgili hala dev bir hamle yok. Adayı  Arap veya Avrupalı firmalara verip  doldurulmalı ve 2-3  otel ile bölgenin çok önemli turizm yatırımları oraya çekilmeliydi. Sadece martılar var.Aslında korunan bir şey de yok.15-20 ağaç ve biraz toprak var.Değerli ne var ki korunuyor.Devrim yapılmalıydı.

Trabzon olsa neler yapardı. Sayın Canikli çok iyi yerde ama hizmet almak için bu ilde çok iyi ekip yok.Samimiyet yok.Yapılana teşekkür yok.Havaalanı müthiş bir eser.Canikli havaalanı gibi dev bir projeyi yapmışsa diğerlerini de yapardı ama servis edilmedi.

MİLAN VE İNTER KİME SATILDI?

Giresunspor Milan ve İnter gibi büyük bir yabancı firmaya satılsa ve her yıl süper ligde ve şampiyonlar liginde oynasa kötü mü olurdu.Bu işin temeli 10 yıl önce atılsa Giresunspor şu an dünya devi olmuştu.İngilizler yerli sermaye ile futbolun yürümediğini gördü ve Araplara ve Ruslara bile dev kulüpleri sattı.Bu iş vizyon işidir.Lokal milliyetçilikle büyük hedefler zor.Sayın Canikli yabancı hakem getirseydi bu lige Giresunspor 10  kere Süper lige çıkardı.Canikli’ye proje sunmak ve arkasında dik durmak gerekir”diye konuştular

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?