CANİKLİ’NİN; GİRESUN VE GİRESUNSPOR MESAJI

CANİKLİ’NİN; GİRESUN VE GİRESUNSPOR MESAJI

Türkiye’deki ve dünyadaki tüm Giresunlu hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramı’nı en derin saygılarımla kutlar; hepimiz için sağlık, mutluluk, huzur diler; nice bayramlarda buluşmak duasıyla sevgilerimi sunuyorum.

Sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin CANİKLİ’NİN Giresun halkı ile bayramlaşma töreninde Giresun’un ekonomik, sosyal ve kültürel sorunlarını dile getirdikten sonra Giresunspor için neler yapacağını anlatırken şahsım adına onunla bir kat daha gurur duymanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istedim.

Sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin CANİKLİ; “Ben Giresun halkının Giresunspor’u ne kadar çok sevdiğini bilenlerdenim. Bana Giresunspor sevgisini de Giresunlu hemşehrilerim vermiştir. Giresunspor hayatımda önemli bir yer kapladığı için ben de gönlümde Giresunspor sevgisi için çok büyük bir yer açtım. 2 sene önce Play-Off’un kapısından dönen ve bu sene de Play-Off oynayarak tecrübe kazanan Giresunspor’un önümüzdeki sezon Süper Lig’e çıkacağına inancımız tamdır. 2 senedir kapısına kadar geldiğimiz Süper Lig’e inşallah bu sezon sonunda dâhil olacağız. Ben bile alınacak futbolcuların başarı grafiğine, kilosuna, yaşına bakılacak kadar işin içindeyim” dediği zaman salon alkışlar ile inledi.

Bundan daha fazla bir şekilde Giresunspor’a gönül vermiş ben hiç bir siyasetçi görmedim.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana Giresun siyasetinin en etkili ismi ve Giresun’un evladı olan Başbakan Yardımcımız Nurettin CANİKLİ’DİR. Gerçekten sadece Giresun için değil, Türkiyemiz için büyük bir değerdir.

Biz de böyle bir devlet adamımıza Giresunlular olarak herkes gücünün yettiği kadar sahiplenmelidir. Ben Giresun ve Giresunspor’un menfaati konuşulduğu zaman kimsenin siyasi görüşüne bakmam. Hele Giresun’a bir çivi çakar, bu memleket için güzel eserler bırakırsa onun hizmetçisi olurum. Böyle memleketini ve insanını seven devlet adamını omuzlarımda ölünceye kadar taşırım. Verdiği sözü tutuyorsa, yapmak istediklerini hayata geçiriyorsa niçin ona saygı duymayalım?

İnşallah ekonomik yönden de Giresun’un problemlerini çözmeyi başarırsa onu kalbimizde niçin yaşatmayalım? Verdiği sözleri tek tek yerine getiriyorsa, memleket için icraatını gözle görülür şekilde ortaya koyuyorsa bundan daha erdemli ne olabilir ki? Bu onurlu insanı Giresunlular olarak niye omuzlarımızda taşımayalım?

İşte Giresunspor’a maddi ve manevi yaptıkları hizmet ortadadır. 20 milyon TL borcu olan bir kulübü son 2 sene içerisinde yoktan var eden böyle memleket sevdalısını omuzlarımda Osman Ağa Meydanı’ndan Giresun Kalesi’ne neden taşımayayım ki?

Bu yapılanlar için tüm Giresunlular olarak aynı fikirde değil miyiz? Yanı başımızdaki komşumuz Orduspor’un halini Giresunlular ile birlikte tüm Türkiye gördü. Bizi bu durumlara düşmekten kurtaran Giresun ve Giresunspor sevdalısı, Giresun’un evladı Başbakan Yardımcımız Nurettin CANİKLİ’YE minnet borcumuzu unutmamamız lazım.

Siyaset hayatı boyuncu onu en yakından tanıyanlardan birisi olarak kendisine şahsım adına menfaat içerikli hiçbir talebim olmamıştır. Ben Giresun ve Giresunspor için yapılanlara bakarım. Giresun’un geleceğine yön veriyorsa, Giresun’un ufkunu daha geniş tutup, her yönüyle Giresun’un gelişmesine katkı sağlıyorsa tüm Giresun halkının huzurunda teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Benim dünya görüşüm bunu gerektiriyor. Kimseden kendi menfaatim için bir beklentim yok. Beni tanıyan, bilen iyi bilir. Ben Giresun ve Giresun insanına yapılana bakarım.

Şimdi asıl görev Giresunspor Yönetim Kurulu’na düşüyor. Giresunspor’a bu kadar sahip çıkan Sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin CANİKLİ’YE yakışır transferler yapılmasını taraflı tarafsız tüm Giresun halkı adına sizlerden rica ediyorum.

Sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin CANİKLİ işte bu gerçekleri söylüyor. Bana; “Giresun halkının verdiği bu görevi üstlendim” diyorsa gerisi teferruattır.

Sayın Başbakan Yardımcım siz sadece Giresun’un değil, Türkiye’nin zeki, çevik ve aynı zamanda çok kıymetli bir devlet adamısınız. Bunu ben değil, tüm Türkiye söylüyor.

Saygılarımla…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?