CEM FERİDUNOĞLU ARTIK ÜNİVERSİTEDE

CEM FERİDUNOĞLU ARTIK ÜNİVERSİTEDE

GİRESUNUN DEĞERİ DR İSMAİL CEM FERİDUNOĞLU ARTIK ÜNİVERSİTEDE

 Sayın Rektör takdir edilmelidir. KADROSUNU GİRESUNUN EVLATLARINDAN OLUŞTURUYOR.

Herkesin takdir ettiği isim Giresun üniversitesinde.

Özel vakıf üniversitesi olan Trabzon Avrasya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. İsmail Cem Feridunoğlu, Tirebolu İletişim Fakültesi’nde Dekan Yardımcılığı görevine getirildiler.

 Avrasya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. İsmail Cem Feridunoğlu, Giresunlu olup, Osman Ağa’nın 3’ncü kuşak torunu olarak bilinirken; aynı zamanda Tirebolu damadıdır.

Osman Ağa‘nın, ünü Giresun dışına taşmış, başardığı muazzam işlerle 20. yüzyılın ilk çeyreğine damga vurmuş, hayatı bugüne kadar tartışma konusu olmuş eşsiz bir karhamdır. Topal Osman’ın Giresun halkının bağrından çıkan bir halk kahramanı olduğu Çatalca’dan, Kars’tan Batum’a, İzmir’e milli mücadele meşalesini taşımış, giderek efsaneleşmiş bir bayrak adamdır.

Osman Ağa‘nın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda, Pontus hayallerinin söndürülmesinde, Karadeniz’de Türk’ün var oluşunda emeği geçen, 40 yaşında hayata veda eden, gözü pek, Türk’ü seven, cesur bir yiğit olarak Türk tarihinde yerini almıştır.

 Osman Ağa’nın torunu İşadamı ve Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi, çok değerli bilim adamı Sayın Cem Feridunoğlu’nun Tirebolu İletişim Fakültesi’nde göreve başlaması ve kendisine idari görev verilmesi şahsimi ve Osman Ağa’nın torunlarını, ziyadesiyle memnun etmiştir

Ortada bir torpil değil, bir hakkın teslimi söz konusudur.

‘’Feridunoğlu uzun yıllar Avrupa’da okumuş ve iletişim üzerine üst düzey eğitim almış, pırlanta gibi bir isimdir’’..

 Osman Ağa’nın torunu İşadamı ve Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın İsmail Cem Feridunoğlu’na verilen görev isabetli olmuştur.

Gidenin ardından konuşmak doğru değil ama eski Rektör, bu atamayı yapmayarak Giresun’a haksızlık etmiştir.  

Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun ise! sahip çıkmaya Giresun değerlerine kucak açmaya devam ediyor.

Öğrencileri, üst düzey bir bilim adamından mahrum edenlerin yolu acık olsun.

Sayın Rektörümüz Cevdet beye teşekkür ediyorum.

Cem bey entelektüel bir beyefendidir. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum. İnşallah Giresun ve üniversitesi için önemli bir kazançtır. Giresun sevdalısı

Memleket, sevdalısı

Menderes, sevdalısı gerçek demokrat, alçak gönüllü kışlığı Ülkemizin ve Aziz milletimizin ihtiyaç olduğu

Giresun Üniversitesini, tüm akademisyenlere ve öğrencilerimize ilham veren bir bilim yuvası olarak düşlüyorum. Üniversitemizi, bilimsel merakın üst düzeye taşındığı ve bilimin şevkle konuşulduğu bir yaşam alanı olarak görüyorum.

Türkiye’nin 2023 Vizyonuna ve Türkiye’nin Yüksek Öğretim Stratejisine katkı sağlamak amacı ile belirlediği hedefleri gerçekleştirmek konumu çok önemsemeyen ama her konumda en iyi hizmeti veren ve her konumda başarı gösteren çok isabetli tercihlerin. Üniversitemize hayırlı olacağına gönülden inanıyorum.

Topal Osman Ağa’nın torunu Dr. İsmail Cem Ferudunoğlu varsa bir yerde gönüller de rahat olacaktır. Başarılarının daimi olması dileğiyle değerli 

Geleceğimizi saran cehalet zincirini kırmaya ant içmiş öğretim görevlileri.

Gelecek güzel günler için, pırıl pırıl …

Donanımlı.

Kendine güvenen.

Bilgiye inanan

Türklüğü ile gururu duyan gençlik yetiştiren bir ilim irfan yuvası. Üniversitelerimize

  1. yüzyılın ilk çeyreğine damgasını vuracaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?