CEMAL ÖZTÜRK SÖZÜNÜ ALDI!

CEMAL ÖZTÜRK SÖZÜNÜ ALDI!

Haber : Zeki AL
Çanakçı Karabörk ‘ten yukarı Şıhkıranı (Kürtün) arası Karayolları ağına alınıyor..
22’inci Kuşdili (Islık Festivali’ne) katılan Giresun Ak Parti Milletvekili Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, gazetemize yaptığı açıklamada Karabörk’ten Şıhkıranı arasında 11 km Giresun toprakları , 4 km Trabzon toprakları olmak üzere 17 yol Karayolları ağına alınması için Ulaştırma ve Altyap Bakanı Cahit Turan’dan sözü alındığını belirtti…
Daha önce Şalpazarı Şıhkıranı-Erikbeli (Kürtün) yolu Karayollarına alındığı açıklanmıştı..
Cemal Öztürk; Çanakçılıları Sisdağı’na, Şakpazarı Gökçeköy, Çimenli köylerinin de kolaylıkla Görele’ye ineceklerini belirtti..
ÖZTÜRK; “Çanakçılılar, Göreleliler Kadırga’ya giderken artık Beşikdüzü’nden değil, Karabörk’ten Yukarı Kadırga’ya gidecekler. Düzköy’den Erikbeli’ne oradan da Kadırga’ya çıkacaklar. Hatta isterlerse oradan da Kürtün’e inecekler…
Dahası bu Karayolu ağına alınan yol; Çanakçı’yı Kürtün’e de bağlamış olacak! Çanakçı Şıhkıranı ile buluşuyor..Bu yol 15 km. 11 km’si Giresun tarafında, 4 km’si de Trabzon tarafında. Trabzon tarafında Şıhkıranı ile Gümüşhane tarafında Erikbeli karayolları ağına alınmıştı..Şimdi Şıhkıranı ile Karabörk arası da karayolları ağına alınıyor. Giresun tarafını zaten özel idare beton yol yapmıştı..Bakan ile görüştüm..Artık 15 km yolun tamamı karayolları ağına alındı..Beton yollarımızın bakımını da karayolları yapacak..Artık Çanakçı; Şalpazarı ve Tonya’dan gelen yol ile birleşmiş olacak..Burada büyük bir rahatlama olacak. Kürtün’e artık kolayca ineceğiz.”dedi.
Öztürk; Sahilden Çavuşlu’dan da Sisdağı’na karayolu ağı için çalışmaların olacağını ifade etti….
Dereli yolu, Çavuşlu-Sisdağı yolu, Eğribel Tüneli ile ilgili müjdeleri olduğunu belirten Öztürk, Giresunspor ile ilgili olay açıklamalarda bulundu..”Giresunspor’a her türlü yardımı yapıyoruz. Desteği veriyoruz ama Giresunspor Giresunluları mutlu edemiyor” diyerek, daha sonra geniş açıklamalarda bulunacağını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?