CENNET GİBİ HASTANE…

CENNET GİBİ HASTANE…

Haber: AHMET FINDIK

Giresun Fizik Tedavi Hastanesi, adeta göz kamaştırıyor. Avrupa ile yarışacak düzeyde olan söz konusu hastanenin, gerek idarecileri gerekse de personeli, hastalarla yakından ilgilenerek dikkat çekiyor. Başhekim Suat Özcan idaresinde ayrı bir görünüm kazanan hastanede tedavi gören hastalarla ayrı ayrı röportaj yaptık.

İSKENDER FATSA (Dereli- Konuklu Köyü Bektaş Yaylası)

“Hastane ortamından memnunum. Hastane çalışanlarından ilgi alakalarından memnunum. Çalışma programları güzel. İş kazası geçirdim. İlk tedavimi başka hastanede oldum. Oradaki ilgi iyi değildi.”

ALİ ARSLAN (Espiye-Çalkaya)

“Belden altım tutmuyor. Hastaneden memnunum. Hastanenin fiziki şartları mükemmel. Fizyoterapistler tamamen donanımlı. Hastanenin teknik imkânları çok. Bu hastanede insan olduğumu fark ettim.”

CANAN KOLU ( Güveç Köyü Giresun Merkez)

“Fizik Tedavi Hastanesi gerek çalışanları, gerek doktorlarıyla, gayet ilgili fizyoterapistlerde temizliği ve hijyeniyle çok alakadar olunuyor. Beyin kanaması ve felç sonrası çeşitli yerlerde tedavi görmeme rağmen bu ilgiyi ve alakayı hiçbir hastanede görmedim. Sadece kendim için değil özellikle yaşlı hastalara olan ilgi adeta çoğu hastaneye ders niteliğinde.”

AKİF EYMEN KIRKAYA Annesi ELİF KIRKAYA

“Pediatri rehabilitasyon servisinden çok memnunuz. Bütün hemşireler çocuklarımıza anneleri gibi davranıyor ve seviyorlar. Çocuklarımıza karşı güler yüzlerini eksik etmiyorlar. Bu serviste olduğumuz için çok mutluyuz.”

2017 yılında yatarak fizik tedavi gören hasta sayısı: 1282

2017 yılında ayaktan fizik tedavi gören hasta sayısı: 3677

2017 yılında poliklinikte muayene olan hasta sayısı: 82100

Doktor sayısı:7

Fizyoterapist: 13

Fizik tedavi teknikeri: 6

Hemşire: 30

Büro personeli: 20

Temizlik personeli:26

Tedavi salonları: 10

Yatak sayısı: 86

Giresun Merkez, Piraziz, Bulancak, Keşap ve Espiye İlçeleri’ne servis var.

Başhekim: Dr. Suat ÖZCAN

İdari ve Mali İşler Müdürü: Ferdi AYDIN

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü: Sibel BAYRAM TURAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?