Çevre Yolu Projesi Tamam, Sırada İhalesi Var

Çevre Yolu Projesi Tamam, Sırada İhalesi Var

Canikli, “Çevre yolu 39 kilometre uzunluğunda olacak ve projesi hazırlandı. İhale için tarih alınacak duruma geldi. Bu arada Canikli ile Aksu arasında AB ülkelerindeki medeni bir ilişkinin gelişmesi, gelecek adına umutları artırıyor” dedi.

Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli, Giresun programı kapsamında Giresun Belediye Başkanlığı, Jandarma Bölge Komutanlığı ve Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyaret etti.

Başbakan Yardımcısı olarak ilimizi ikinci defa ziyaret eden Sn. Nurettin Canikli, Valiliğimizi ziyaretinin ardından Giresun Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Belediye Başkanı Kerim Aksu, Başbakan Yardımcısı Sn. Nurettin Canikli’yi Belediye Binası önünde çiçekle karşıladı.

Belediye Başkanı Makam Odasında bir süre karşılıklı sohbet eden Başbakan Yardımcısı Canikli, Şeref Defterini imzaladı. Belediye Başkanı Kerim Aksu, il merkezinin sorunları ve atılması gereken adımlar hakkında Başbakan Yardımcısı Canikli’ye bilgi aktardı. Şehir Merkezinin trafiğinin de ele alındığı ziyarette Başbakan Yardımcısı Canikli, Güney Çevre Yolu ile bu sorunun ortadan kalkacağını söyledi. Belediye çıkışında çektirilen hatıra fotoğrafı ile belediye ziyareti sona erdi.

Başbakan Yardımcısı Canikli ve beraberindekiler belediye ziyaretinin ardından Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı’nı ziyaret etti.  Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru tarafından kapıda karşılanan Başbakan Yardımcısı Canikli, ilk olarak Şeref Defterini imzaladı ve ardından ilimizde ve bölgemizdeki asayiş olayları ile ilgili Tuğgeneral Mustafa Doğru’dan bilgi aldı.

 

Son olarak Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Canikli’yi Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Rektörlük girişinde çiçeklerle karşıladı.

Göreve yeni atanan Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun tarafından Başbakan Yardımcısı Canikli’ye üniversitesinin personel ve fiziki durumu hakkında kısa bir brifing sunuldu.

Üniversitesin yeni bölümleri ve binalarının yapılacağı alanlar ve üniversite yerleşkesinin genişletilmesi ile ilgili çalışmalarını ele alındığı görüşmelerin ardından ziyaret sona erdi.

Başbakan Yardımcımız Sn. Nurettin Canikli’nin üz kuruma gerçekleştirdiği ziyaret sırasında; Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Av. Sabri Öztürk, ilçe kaymakamları, İl Genel Meclis Başkanı A. Mürşit Gürel,  bazı ilçe belediye başkanları, Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, daire amirleri, bazı siyasi parti ve STK temsilcileri de hazır bulundu.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Giresun’a gelen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, beraberinde Vali Hasan Karahan, Milletvekilleri Sabri Öztürk, Cemal Öztürk, belediye başkanları ve partisinin teşkilat başkanları ile Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, konuğu Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi çiçeklerle karşılayıp, makamına kadar eşlik etti. Başkan Kerim Aksu, Canikli’nin Türkiye ve Giresun açısından çok önemli bir makamda bulunduğuna dikkat çekerek; “Bu önemli ve yetkili makamda ülkemiz ve Giresun için önemli hizmetlere imza atacağınıza inanıyorum. Başarı dileklerimi ifade ediyorum. Giresun’un ihtiyacı olan hizmetleri getirmenizi bekliyorum. Çevre yolu, Şebinkarahisar yolu gibi projelerimiz var.  Belediye olarak ilimize yapılacak her yatırımı destekleyeceğiz. Özellikle istihdam sağlayan yatırımlara ihtiyacımız var. Giresun için birlikte hizmet üretmeliyiz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli konuşmasında, bulunduğu makamın Giresun’a tevdi edildiğini belirterek şu görüşlerini paylaştı: “14 yıldır hayal gibi görülen projeleri hayata geçirdik. Bir çoğuda yapım aşamasında. Eğribel Tüneli bir yılı biraz geçti, çok iyi ilerliyor. Bu projenin 1 milyar liranın üzerinde maliyeti var. Çevre yolu 39 kilometre uzunluğunda olacak ve projesi hazırlandı. İhale için tarih alınacak duruma geldi. Bunlar çok büyük projeler. Giresun istediği hizmeti almıştır. Bundan sonra da alacaktır.”

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye ziyaretinden dolayı teşekkür edip günün anısına özel yapım gümüş çotanak albümü hediye etti.

Başbakan Yardımcısı Canikli belediye anı defterine ziyareti ile ilgili düşüncelerini yazdı. Canikli, kendisine Giresun’la ilgili gelen tüm talepleri değerlendireceğini, hizmet etmek için bu makamlarda olduklarını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?