CHP BULANCAK’TA 400 ÜYE İSTİFAYA MI HAZIRLANIYOR?

CHP BULANCAK’TA 400 ÜYE İSTİFAYA MI HAZIRLANIYOR?

Bulancak CHP için MYK’da karar verildi. Disipline verilmekten çekindikleri için isim açıklayamayan bazı partililer,ilçe yönetiminin görevden alınmamasının kabul edilmeyeceğini belirterek; “Konuyu, evrakta sahtecilik iddiamız açısından yargıya taşıyacağız. 350-400 üye olarak İtirazlarımızdan sonuç alamaz isek topluca istifayı düşünüyoruz”dediler.

 Delege seçimlerindeki usulsüzlük iddiaları üzerine, ilçe Kongresini Genel Merkezin yazısı üzerine yapamayan ve il kongresine katılamayan Bulancak CHP için MYK kararını verdi.

Bu karar usulsüzlük iddialarının muhatabı olan kesimlere rahat nefes aldırırken,  usulsüzlük iddialarını gündeme getiren isimlerin tepkisine yol açtı.

Çarşamba günü toplanan CHP MYK toplantısında, aralarında Bulancak ilçesi’nin de olduğu çeşitli örgütlerin sorunları görüşüldü.

MYK, Bulancak CHP’de yaşanan sorunla ilgili olarak; mevcut yönetimin görevde kalması, usulsüzlük nedeniyle iptal edilen mahalle delege seçimlerinin tüzüğe uygun olarak genel merkezden gönderilecek bir komisyon denetiminde yeniden yapılması ve kongre sürecinin başlatılmasına karar verdi.

MYK tarafından alınan bu karar, mevcut yönetim tarafından memnuniyetle karşılandı. Ancak konuyu il örgütüne ve genel merkeze taşıyarak, delege seçimlerine itiraz eden partinin önemli isimleri ve onlara destek veren çok sayıda parti üyesi alınan karara tepki göstermektedirler.

CHP’DE KONUŞAN DİSİPLİNE Mİ VERİLİYOR?

CHP’de partiiçi sorunları dile getirenlerin ihraç istemiyle disipline verildiğini belirten ve isim vermeden tepkilerini anlatan bazı partililer “MYK mahalle delege seçimlerinin yeniden ve tüzüğe uygun olarak yapılmasını isteyerek, usulsüzlük iddiamıza onay vermiştir. Ancak ilçe yönetimini görevden almayarak da usulsüzlük iddialarının muhatabı olan bazı isimleri korumuştur” demektedirler.

Muhalif isimler, MYK kararında ilimizdeki kimi etkili isimlerin devreye girmesinin ve usulsüzlük yaptığı iddia edilen isimlerden yana tavır almasının etkili olduğunu iddia etmektedirler.

Muhalif kesimin önemli isimlerinden aldığımız bilgilere göre;

“Mevcut ilçe yönetimi, karar defterinde usule uygun davranmamıştır… 02.07.2015 tarihinde yönetim kurulunun toplandığını, daha sonra 5-6 sayfanın boş bırakılarak 22.10.2015 tarihinde yine toplanmışlardır. Üç ay toplanmayan ilçe yönetiminin düşmesi gerekiyor. İlçe yönetiminin mahalle delege seçimi ile ilgili bir yazışması ve kararı da defterde görülmemektedir. Boş bırakılan sayfalar daha sonra ilçemizde ve ilimizde pek çok yerel gazete olmasına rağmen Trabzon’da yayınlanan bir yerel gazeteye ilan verilerek delege seçimleri için kullanılmıştır. Ancak mahalle delege seçimleri için hiçbir üyeye bilgi dahi verilmemiştir. Masa başında yazılan ve tüzüğe aykırı olarak ikametgâhları delege oldukları mahallede olmayan delegelerle ilçe kongresi yapılmak istendi. Gerek İl Yönetimine, gerekse genel merkezine yaptığımız itirazlar ile haklılığımız kabul gördü ve ilçe kongresi iptal edildi. İlçe kongresini iptal eden genel merkez, son MYK kararı ile kendisi ile çelişmiştir.

Mahalle delege seçimlerinde hukuksuzluk yapan mevcut ilçe yönetimi korunarak ödüllendirilmiştir” iddialarını dile getirdiler.

Bu karar sonrası gereken tepkiyi göstereceklerini dile getiren bu önemli isimler, konuyu evrakta sahtecilik iddiamız açısından yargıya taşıyacağız. 350-400 üyenin imzası ile alınan karara karşı tepkimizi genel başkana ileteceğiz.

İtirazlarımızdan yine sonuç alamaz isek topluca istifayı dahi düşünüyoruz dediler.

Anlaşılan odur ki, MYK kararı ile de Bulancak CHP’ de sular durulmayacak gibi görünüyor. Aksine yeniden kazan kaynamaya başlamıştır.CHP’de her geçen ay ,kardeşlik yerine farklı bir hizip yaratan gruplar yüzünden parti oylarının ilk seçimde MHP’nin altına düşebileceği iddia ediliyor.. Bu arada adları usulsüzlük iddialarına karıştığı iddia edilen partililer için hiçbir disiplin işlemi yapılmaması nedeniyle ciddi hayal kırıklığı yaşandığı öne sürülüyor..Bazı partililer”CHP’nin sağ partilerden farkı kaldı mı?” diye sormaya başladı.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?