CHP HEYETİ SEL BÖLGESİNDE

CHP HEYETİ SEL BÖLGESİNDE

CHP genel merkezi Giresun’da 22 Ağustos’ta yaşanan sel felaketini unutmuyor.
CHP genel merkezi bölge milletvekillerinden oluşan bir heyeti sel felaketinin yaşandığı ilçelere yönlendirerek, afetin ardından geçen yaklaşık beş aylık süreçte yapılanlar gözlemlendi.
CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, Ordu milletvekili Mustafa Adıgüzel, Samsun milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve Trabzon milletvekili Ahmet Kaya’dan oluşan heyet, ilk olarak Doğankent ilçesini ziyaret etti. Ardından Espiye’nin Soğukpınar beldesini ziyaret eden heyet, belediye başkanı Mustafa Eyice’den beldenin durumu hakkında bilgi aldılar.
Daha sonra Yağlıdere ilçesine giderek, kaymakam Yusuf Akın ve belediye başkanı Yaşar İbaş’ı ziyaret eden CHP’li heyet, iktidar yetkililerinin ifadelerinin aksine, ilçenin, sel afeti sonrasında hiç bir hizmet alamadığını gözlemledi.
Duroğlu beldesinde belediye başkanı Halil Çetin ile bir araya gelen bölge milletvekillerinden oluşan CHP heyeti, daha sonra selden en büyük zararı gören Dereli ilçesinde esnafı ziyaret etti. Son olarak Dereli belediye başkanı Zeki Şenlikoğlu’nu ziyaret etti.
Heyet adına bir açıklama yapan Heyet başkanı CHP Samsun milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Afetin ardından geçen beş aylık zamana rağmen yaraların hiçbir şekilde sarılmadığını gördük. Vatandaş, afetin etkilerini en derinden yaşamaya maalesef devam ediyor. Ve iktidar bu mağduriyetle ilgili somut bir adım atmayarak, vatandaşı daha da zor bir duruma düşürmektedir.  Vatandaşın afetten kaynaklı sıkıntılarının giderilmesi için Meclis çatısı altında çalışmalarımıza devam edeceğiz”diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?