CHP’DE 2 ADAY TAMAM GİBİ

CHP’DE 2 ADAY TAMAM GİBİ

12 Haziran’da yapılacak kongrede 2 aday tamam gibi.Üçüncü aday çıkıp çıkmayacağı belirsiziğini koruyor.

14 kişinin istifası sonrası kayyum atanan Giresun CHP’de il kongresinin tarihi netleşti.Kongre 12 Haziran saat 11.00’de Vahit Sütlaş Salonu’ndan start alacak.Yaklaşık 2,5 aydır ciddi krizlerle boğuşan Giresun CHP ‘de mevcut il Başkanı Gültekin Uzunalioğlu’nun da aday olacağı öğrenildi..

UZUNALİOĞLU VE ÖVEÇ SESLERİ

Bu arada mevcut il başkanı avukat Gültekin Uzunalioğlu’nun kongrede yeniden aday olduğu iddia ediliyor.Ayrıca Belediye Meclis üyesi İsmail Öveç’in de liste çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor

PARTİDE 2-3 KİŞİ SORUNU MU?

Bu arada partide kriz olduğu yönündeki konuşmalar tabanda rahatsızlık yaratıyor.1-2 kişi dışında partide herkesin birbiri ile dost olduğu ve bu 1-2 kişinin aşırı hırsı nedeniyle partinin yok yere kongreye gideceği öne sürülüyor..

Öte Yandan CHP’de fazla bir sorun olmadığını ifade eden bazı CHPliler”Bu partide aslında iç barış var.Sadece 1-2 kişi ,partinin yetişmiş kişileri ile arası yok.Bülent Bektaşoğlu ile partide arası bozuk olan en fazla 2 kişi vardır.Aykut Gezmiş ile arası bozuk olan toplasan 3 kişi yoktur.Fikri Bilge’yi kendine rakip gören toplasan 2-3 kişi var.Ömer Cinel ve Hakan Türker ile arası bozuk olan partili kaç kişi çıkar ki?

Emin olun bu partide ,Fatma Canik Karaibrahim,Burak Bektaşoğlu’nu dışlayan da 1-2 kişiden fazlası değil.Eyüp Çiftçi ve Şafak Hisarkaya partiden uzak ise sebebi acaba kaç kişidir.CHP bu 1-2 kişi yüzünden bu ilde milletvekili çıkaramıyor.Bu 1-2 kişiyi isim olarak bize sormayın ama araştırın.Biz isim verirsek bazıları yanlış anlar.Ama bu 1-2 kişi ,kendi partisindeki yetişmiş insanları tek tek küstürüp dışarı atıyor.

Şehirde,partide kriz olduğunu söyleyen çok insan var.Biz hep bu cevabı veriyoruz.Bu 2-3 kişi partiden 2-3 yıl uzak dursun bu partide kardeşlik havası tekrar başlar.Biz bu konuları konuşmadığımız için CHP çoğu ilçede yok yere seçim verdi.Seçim Komitesi kurup bu kişilerin toplu resim vermesine bile bu 2-3 kişi tahammül edemedi.Tüm kararları 2-3 kişi alırsa ,iktidar en zayıf döneminde bile büyük ilçelerde seçimi alır.İktidar güçlü iken kardeşlik vardı ve daha zor seçimler alındı.Şimdi bu 2-3 kişi mutlu olsun diye CHP ,80 ilde yapmadığı il kongresi yapacak.Partide yine yok yere küsmeler olacak.Umarız kongrede kırıcı olmazlar.Hep başkalarını kötülüyorlar.Bu partide hiç iyi insan yok mu?.

Böyle bir particilik olur mu?.Kendi partilisini her ortamda eleştiren bir grup acaba kimlerle siyaset yapabilir ki?.Bazı gazetecileri arayıp bir de uydurma haberler yaptırıyorlar.Sonra haber yaptırdıkları kişilerle gidip resim çektiriyorlar.CHP’de seviye böyle mi olmalıydı?.Diğer partilerden farkımız nedir?.Hiç özeleştiri yapma düşünceleri de yok.Artık biraz da insanlarla barışsınlar.

Hep ayrışmak için siyaset yapılır mı?Siyasete nefret yerine biraz sevgi katsınlar.Partide zerre sorun kalmaz.Bu sevmedikleri kişiler sayesinde makam sahibi oldular.

Bu parti Onlara herşeyi verdi. Daha ne verecek.Bu parti başkalarına ne verdi.?.Hep bana rabbena ile bu doyumsuzluk ile daha kaç kalp kıracaklar?.

Bu kadar kalp kırmaya değer miydi?.Bu partide başkaları da görev alsa,niye suçlanıyor ki…Kimse başkalarına sıra vermek istemiyor…Burası bazı şahısların aile partisi olmaz.Önce herkes CHP’yi tanımalıdır..

Gazeteciler asıl sorunu yazmalı.Bu partide 1-2 kişinin dışlayıcı tavrı dışında kardeşlik var.İsteyen çay içmeye gelsin ve samimiyeti görsün.Bu 1-2 kişi yüzünden en az 4 ilçede seçim gitti.Bunu Genel merkez idarecilerine herkes tek tek anlattı.Genel Merkez herşeyi biliyor..İlla isim vermek gerekmez.Arife tarif gerekmez ”diye konuştular.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?