CHP’DE MURAT BEKTAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP’DE MURAT BEKTAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP Giresun Merkez İlçe kongresi için geriye sayım sürerken,Avukat Murat Bektaş yarın ki kongrede aday olduğunu açıkladı.
Partide bir basın toplantısı düzenleyen Bektaş”Sayın İl Başkanım, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarım, İlçe başkanlarım, belediye ve il genel meclisi üyelerim, il ve ilçe yöneticilerim, geçmişte ya da bugün Ata’nın meclisinde bizleri temsil eden değerli milletvekillerimiz, Belediye başkanı olarak Atatürk’ün resmini belediye duvarlarında dalgalandıran başkanlarımız, Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını direklere, binalara asan gençler, ev ev, kapı kapı dolaşan partili kadınlarımız, mahalle delegelerimiz, koşulsuz destekleyen kıymetli üyelerimiz, parti binamızda çalışan mesai arkadaşlarımız, basın emekçileri bu heyecan dolu günümde beni yalnız bırakmayan dostlar hepiniz hoş geldiniz. “dedi.
Bektaş şöyle konuştu: “Ben Murat Bektaş, 38 yaşındayım 12 yıldır Giresun’da avukatlık yapıyo-rum. Giresun Barosunda görev yaptığım süre içerisinde çeşitli komisyonlarda görev aldım ve Genel Sekreterlik görevi üstlendim. Türkiye Barolar Birliğinde de 3 yıldır Ceza Hukuku Komisyonu üyesiyim.
İl İnsan Hakları kurulunda görevim halen devam etmekte.
10 yıldır üyesi olduğum ve hizmet etmekten onur duyduğum partimizde ise Seçim ve Hukuk İşlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve Örgütten Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendim.
Şimdi ise Mustafa Kemal’in yoldaşlarının huzurunda Merkez İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklamak üzere bulunuyorum.
Değerli partililer,
Geçtiğimiz dönem “martın sonu bahar” diyerek çıktığımız yolda özellikle büyükşehirlerde parti olarak ciddi başarılar elde ettik. Ve yine özellikle İstanbul’da sadece İstanbul’un değil ülkemizin kaderini belirleyen seçimlerde, türlü oyunlara karşı örgütlü mücadelemizin güzel sonuçlarını aldık. Bizler de Giresun örgütü olarak bu mücadeleye ciddi katkı sunduk.
Öte yandan Genel Başkanımıza yapılan saldırılarla, hukuksuzluğun gölgesinde geçen yerel seçimlerle de üzüldük, ardından gençlerimiz işlerini kaybetti.
Dolayısıyla geçtiğimiz dönemde bazen heyecan verici bazen de üzücü anları birlikte yaşadık.
Ancak ne geçmişteki başarıların rehavetine kapılmak lüksümüz var ne de başarısızlıkların hayal kırıklıklarına.
Elbette yolumuz uzun, yükümüz ağırdır…
Ama yorulursak eğer, Atamızın “Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.” Sözünü hatırlamalıyız.
Elbette hukuk ayaklar altındadır…
Ama iktidarın adaletsizliğinden çekinirsek eğer Atamızın “Herhalde dünyada bir hak vardır ve hak gücün üstündedir.” Sözünü hatırlamalıyız.
Çünkü bizler örgütlü mücadeleyle, yılmadan yorulmadan Mustafa Kemal’in iki büyük eserine, hem bıraktığı Cumhuriyete hem de Cumhuriyet Halk Partisine sahip çıkmak gibi kutsal bir görevle görevlendirildik.
Bu halde bizler, böylesi onursal görevlere talip olanlar, göreve geldiğinde arkasına fedakar Halk Partisi örgütünü aldığında kazanamayacağımız hiçbir seçim yoktur.
Gördüğünüz gibi iktidar büyükşehirlerden esen rüzgârla savruluyor değerli partililer, bize düşen görevse bu rüzgâr bize ulaştığında yelkenlerimizi hazır tutmak olacaktır.
İşte bu nedenle,
Partimiz görev verirse öncelikle kurumsallığı yerleştireceğiz,
Seçimleri adayların, yöneticilerin mücadelesi olmaktan çıkarıp üyelerimizin örgütümüzün seçimleri haline getireceğiz.
Gençlerin, kadınların daha katılımcı olmasını sağlayacağız.
Üye sayımızın artırılmasına önem vereceğiz.
Sandık güvenliği ve eğitim kalitesini artırmak için seferber olacağız.
Bunları yaparken de içten ve samimi olacağız.
Ben inanıyorum ki hep birlikte “daha çok çalışacağız ve büyük işler başaracağız.”
Ben inanıyorum ki Giresun’da da her şey çok güzel olacak.
Bu nedenle hepinizin desteğini bekliyorum.
Sözlerimin sonunda bugün buraya gelerek heyecanımı paylaşan, beni onurlandıran sizlere tekrar teşekkür ediyor, daha önce adaylığını açıklayan Sayın Ahmet Nejat Karaibrahim’e ve ileride adaylık açıklaması yaparak demokrasi yarışına katkı sunacak olan herkese başarılar diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?