CHP’DEN ,GÜNEY ÇEVRE YOLU CEVABI

CHP’DEN ,GÜNEY ÇEVRE YOLU CEVABI

Başkan Bilge” 10 yıllık süreçte bunca yanlışı peş peşe yapıyorsunuz, sonra bir de yüzünüz kızarmadan Gülyalı İlçe Belediyesini suçluyorsunuz

CHP Giresun İL Başkanı Fikri Bilge,Giresun Güney Çevre Yolu konusunda Gülyalı Belediyesi’ni suçlamanın ,Giresun halkı ile alay etmek olduğunu söyledi

Bilge”Giresun Güney Çevre Yolu ne zaman yapılmaya başlandı da biz durdurduk!!”diye sordu

 

Bilge”18 yıllık iktidar, yolu yapmaya başlamış, tam yol bitmek üzereyken İlçe Belediye Başkanı yolu durdurmuş, bunu söyleyenler kendi söylediklerine inandılar mı?

Giresun halkını, afedersiniz ama aptal mı sandınız?

Siz Giresun çevre yolunun projesiyle oyalanırken Trabzon- Rize illeri demiryolu yapımı için kıyasıya mücadele ediyor. Giresunumuza yazıktır, günahtır!

Güney çevre yolu projesi talepler üzerine 2010 yılında gündeme getirilmiş. 2012 yılında güzergah belirlenmiş.

18 Temmuz 2017 yılında ÇED süresi başlamış.

Eylül 2019 yılında ÇED olumlu raporu alınmış. Kasım 2019 tarihinde Sn.Cemal Öztürk tarafından proje yapım işinin bitiminin 12 Mayıs 2020 olduğu belirtilmiş.

Ve son olarak Kasım 2020’de Ordu İdare Mahkemesi çevre yolu için yürütmeyi durdurma kararı vermiş.

Gülyalı Belediyesi ve Çevre Derneği, kavşak ayaklarının Gülyalı sahilini ve Gülyalı Halk Plajını yok edeceğini bildirerek Ordu İdare Mahkemesine dava açmış.

Ordu İdare Mahkemesi, ÇED raporunda plaj ile alakalı yeterince inceleme yapılmadığını ve başlangıç kavşak yerinin, yolun amacıyla (Karadeniz Sahil Yolundaki trafik yoğunluğunu azaltmak) ters düştüğünü belirterek durdurma kararı almıştır.

10 yıllık süreçte bunca yanlışı peş peşe yapıyorsunuz, sonra bir de yüzünüz kızarmadan İlçe Belediyesini suçluyorsunuz.!”dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar