CHP’DEN IRAK TEPKİSİ

CHP’DEN IRAK TEPKİSİ

Kitapçı, Suriye’den sonra Irak ile de ilişkilerin bozulduğunu öne sürdü.

CHP Giresun İl Başkanı Sinan Kitapçı,dış politikada ciddi başarısızlık olduğunu öne sürdü.

Kitapçı”1 Kasım seçimlerinden sonra huzura, istikrara oy veren vatandaşlarımızın duygularını gerçekten merak ediyoruz.

Seçimlerde ortalıkta görünmeyen, sarayından çıkmayan cumhurbaşkanı şimdilerde ülkemizi uçurumun kenarına sürüklemek için her fırsatta gerginlik yaratmaya devam ediyor. Hükümeti etkisiz hale getirip ekranlara çıkıp direktifler verip öfke saçıyor. Suriye, Rusya derken şimdi de Irak’la ilişkiler gerildi.

Başbakan ortalarda yok. Bakanlar cumhurbaşkanının etrafında, cumhurbaşkanı tek ses dünya ya kafa tutuyor. Veya tuttuğunu zannediyor. Etrafımıza bir bakalım, hangi komşumuzla ilişkilerimiz düzgün? Geçmişte sarmaş dolaş, aile fotoğrafı çektirdiği komşu liderlerin hepsiyle düşman olduk. İşte AKP politikası, işte istikrar.”diyerek şöyle konuştu.

“Seçimlerde halka verdikleri vaatleri sulandırmaya çalışan AKP iktidarı, sarayın politikasını uygular hale gelmiştir.  Başbakan, sarayın gölgesinde çaresiz, cılız açıklamalarla şimdilik idare etmeye çalışmaktadır.

Ülkenin bir bölümünde savaş devam ederken, neredeyse her gün gelen şehit haberleri AKP iktidarının, sarayın sürdürdüğü anlamsız politikaların eseridir.

Ülkemizi yıllardır kasıp kavuran terör belasını bitiremeyen AKP ve saray , gerginlikle ayakta durmaya çalışmaktadır.

AKP’nin yanlış dış politikaları ile Ortadoğu bataklığına doğru sürüklenen ülkemizi tehlike çemberine sokmaya kimsenin hakkı yoktur.

İstikrar vaatleriyle halktan oy isteyen  AKP’nin ülkemizi getirdiği bu tabloyu, hiç birimiz hak etmiyoruz. Bu ülkede yaşayanlar, gerginlik, savaş istemiyor. Siz ,işsizliği, taşeronu çözün, emekliye verdiğiniz vaatleri yerine getirin. Ekonomiyi düzeltin.

Kimse gerginlik istemiyor. Bu ülkenin kaderi bir kişinin dudakları arasında olamaz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?