CHP’DEN TABELA TEPKİSİ

CHP’DEN TABELA TEPKİSİ

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Samsun girişine asılan “Giresun” tabelasıyla ilgili tartışmalara anlam veremediklerini söyledi.
Türker, “CHP milletvekilleri, il ve ilçe başkanları olarak gerek yerel basında gerekse de TBMM de bu konuyu defalarca kere ifade ettik. Hem iktidar mensuplarına hem de Karayolları’na. Şimdi Giresunlu hemşehrimiz AKP İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve AKP’nin etkisiz Milletvekilleri Milli Mücadele Kahramanımız Yarbay Topal Osman Ağa fotoğrafları eşliğinde “Bu Yol Giresun’a gider” yazılı tabelayı taktırmakla övünüyor. Teşekkür ederiz, bu psikolojik eksikliğe iktidar yetkilileri olarak çözüm bulabildikleri için, ancak bu ezber bozan bir hizmet değil, bir ayıbın ve eksikliğin, çok geç kalmışlığın düzeltilmesidir. Giresun’umuzun ezber bozan istihdama dayalı yatırımlara ihtiyacı vardır” dedi ve şöyle konuştu:
“SANAYİ VE TİCARETİ GELİŞTİRİN”
“Giresun, iktidardan acil sorunların çözümünü beklemektedir. Örneğin ekonominin temel taşları olan sanayi ve ticaretin geliştirilmesi gibi. Örneğin; İşsizliğe yoksulluğa çözüm üretecek iş sahaları açılması, mevcutlara destek olunması gibi. Her geçen gün ekonomik çaresizliğe mahkum hale gelen insanlarımıza çözüm sunmak, çareleri hayata geçirmek gibi.
“FINDIĞA SAHİP ÇIKIN”
Örneğin; Öncelikli geçim kaynağımız olan milli ürünümüz fındığa sahip çıkılması gibi. Ham maddenin ev sahipliğini yapan şehrimizde çikolata fabrikaları başta olmak üzere üretim tesislerinin açılmasını teşvik etmek gibi. Üreticinin öz kuruluşu olan Fiskobirlik’e sahip çıkılması, güçlendirilmesi gibi.
“AKP OYLARIN HAKKINI VERMİYOR”
Giresun halkı; 16 yıldır iktidarda olan, Giresun’dan en fazla oyu alan, hatta bir de söz, yetki, karar organında yakın tarihe kadar Bakan’ı olan AKP’den hak ettiği hizmetleri görmek ister, bu en büyük hakkıdır. Elbette ki; bu sorunlar Giresunlu olan vekilleri ve de Giresunlunun seçip Meclis’e gönderdiği milletvekillerinin çözmesi gereken sorumluluklarıdır.
“GİRESUNLU’NUN GURURU; YARBAY TOPAL OSMANAĞA, TARİHTE HAK ETTİĞİ YERDE OLMALIDIR”
Bilindiği üzere; Milli Mücadele kahramanı, Atatürk’ün Muhafız Alay Komutanı, Giresunlunun baştacı Yarbay Topal Osman Ağa ve biz hemşerileri ecdadımıza en azından iade i itibarını dört gözle bekliyoruz.
“SAMİMİYSENİZ TBMM’DE ECDADIMIZIN İADE- İTİBARINI İSTEYİN”
AKP’li milletvekillerinden talebimiz; Balkan ve Sakarya savaşlarından en ön safta yer alan, Kafkas Cephesi’nde canını ortaya koyan, Koçkiri İsyanı’nda cesurca savaşan, Kuvai Milliye mücadelesinin neferi, 42 ve 47 Gönüllü Alay Kahramanımız, vatansever Osmanağa’nın artık, derhal itibarı iade edilmelidir. Pek çok vatansever kahramanımızın Anıtkabir’deki var olan büstü gibi Ağa’mızın da büstü bu itibar ile hak ettiği yerde olmalı, tarih sayfaları bu kahramanlıkları cesurca yazabilmelidir. Bu görev ve sorumluluk kuşkusuz iktidarın yerel yöneticilerine düşmektedir. Eğer samimi iseniz TBMM de ortak imza ile atamızın iade-i itibarını da isteyin. Biz ivedilikle bu hassas konunun da takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?