CHP’Lİ BİLGE: “BAKAN SOYLU, ATEŞLE OYNUYOR”

CHP’Lİ BİLGE: “BAKAN SOYLU, ATEŞLE OYNUYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Fikri Bilge; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Valilere vermiş olduğu CHP İl Başkanları’nın şehit cenazeleri protokollerine alınmaması talimatına sert tepki gösterdi. Başkan Bilge, yayınladığı basın bülteninde şu görüşlere yer verdi:

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Valilere, CHP İl Başkanları’nı bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim’ sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır.

Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz; siyasi partilerin değil, milletimizin evlatlarıdır.

AKP Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfiller de hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.

Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükûnet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz İl Başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar