ÇİFTLER ARASINDAKİ SEVGİ BİTER Mİ YOKSA SÜRER Mİ?

ÇİFTLER ARASINDAKİ SEVGİ BİTER Mİ YOKSA SÜRER Mİ?

Çiftler arasındaki sevgi biter mi yoksa daima sürer mi?
Bu soruya, “Elbette biter; ama kendiliğinden bitmez” şeklinde cevap veriyor Aile ve Evlilik Danışmanı Serhat Yabancı ve ekliyor: “Değersizleştirme, güvensizlik, sadakatsizlik, ilgisizlik, sorumsuzluk bitirir sevgiyi”
Maddelere bakınca gerçekten de sevginin bitmesine neden olacak şeyleri görüyoruz.
Siz eşinize değer vermezseniz, sürekli onu küçük görür değersizleştirirseniz; eşinizin size olan sevgisinin zamanla bitmesine neden olursunuz.
Siz eşinize güvenmezseniz, hep şüpheyle bakarsanız; eşinizin size olan sevgisinin zamanla bitmesine neden olursunuz.
Siz eşinize sadık olmaz, yalanlar söyler ve onu aldatırsanız; eşinizin size olan sevgisinin zamanla bitmesine neden olursunuz.
Siz eşinize ilgi göstermezseniz, onu görmezden gelirseniz, ona zaman ayırmazsanız, sohbet ortamları oluşturmazsanız; eşinizin size olan sevgisinin zamanla bitmesine neden olursunuz.
Siz üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirmezseniz, yapmanız gerekenleri yapmayıp bütün sorumluluğu eşinize yüklerseniz, tabir-i caizse işe yaramaz bir eş olursanız; eşinizin size olan sevgisinin zamanla bitmesine neden olursunuz.
Bu yüzden Serhat Yabancı’nın saydığı “değersizleştirme, güvensizlik, sadakatsizlik, ilgisizlik, sorumsuzluk” maddeleri çiftler arasındaki sevginin zamanla bitmesine neden olan önemli durumlardır ve ilişkinin selameti açısından bu durumların önemsenmesi elzemdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?