Cilt Lekeleri ve Göz Altı Morluklarına Trend Çözümler!

Cilt Lekeleri ve Göz Altı Morluklarına Trend Çözümler!

Günümüzde ciltte birçok problem oluşabilmektedir. Özellikle ciltte oluşan can sıkıcı lekeler birçok kişiyi rahatsız etmektedir. Özellikle yaz aylarında gerçekleşen lekeler güneş ışığına uzun süre maruz kalmaktan dolayı oluşmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan birçok yöntem sayesinde lekelerden kurtulmak oldukça kolay hale gelmiştir.

Melazma Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Güneşe karşı çok duyarlı olan ciltlerde özellikle yaz aylarında melazma lekeleri oluşmaktadır. Bu lekeler için tedavi yöntemi mevcuttur. Melazma tedavisi zor olmayan ancak biraz uzun zaman alan tedavi yöntemidir. Melazma lekeleri lazer sistemi sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. Melazma tedavisi sonrası hastalar hemen gündelik hayatlarına dönebilmektedir.

İşlem öncesinde melazma tedavisi uygulanacak olan alan mikroskop ile incelenmekte ve o bölgedeki hücrelerin çalışması kontrol edilmektedir. Böylece tedavi işlemi başlamaktadır. Tedavi sonrasında hastanın belirli bir süre güneş ışığına karşı kendini koruması istenmektedir.

Thulium Lazer ile Leke Tedavisinde Son Trend

Thulium lazer tedavisi güneş ışınlarından dolayı oluşan lekelerde uygulanan etkili bir yöntemdir. Bazı kişiler güneş ışınlarından oldukça fazla etkilenmekte ve ciltte belirgin lekeler oluşmaktadır. Thulium lazer ile leke tedavisi yalnızca güneş lekeleri için değil yaşlılıkta oluşan lekeler için de etkili olmaktadır. Aynı zamanda ciltteki renk koyulaşmalarına da oldukça iyi gelmektedir. Tedavi sırasında tedavinin uygulanacağı bölge önceden uyuşturulmakta ve deride küçük hasarlanmalar meydana getirilmektedir. Böylece deri kendini tamir etmekte ve problemler aşılmaktadır.

Göz Altı Morluklarına Kalıcı Çözüm

Göz altı morluğu göz etrafındaki farklı mekanizmaları sayesinde renk koyulaşmasının yaşanmasıdır. 3 farklı şekilde görülebilmektedir. İlki melonosit hücrelerinin fazla renk üretmesi, ikincisi göz etrafındaki derinin ince olması ve sonuncusu da göz yaşı oluğunun çukur olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumların tedavileri mümkün olmaktadır.

 Göz altı morluğu Ataköy merkezinde Hande Ulusal tarafından tedavi edilmektedir. Nedenlere göre lazer, mezoterapi gibi farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Tedavi süreci ve şekli uzman tarafından belirlenmekte ve ortalama olarak 9-12 ay sürmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?