Ciltte Maske Kullanımı

Ciltte Maske Kullanımı

Her kadın cildinin bakımlı, canlı ve sağlıklı görünmesini ister. Fakat cildin yapısı, çevresel etkenler, güneşin zararlı ışınları, sağlıksız beslenme, hormonal değişimleri gibi birçok etken cildin doğal yapısını bozarak ciltte çeşitli problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu durumu önlemek için cildi düzenli olarak temizlemek, nemlendirmek gerekir.

Birçok kişi makyaj yapılmadığında cildin temizlenmeye ihtiyaç duymadığını düşünür, ancak cilt makyaj yapıldığında veya yapılmadığında sabah ve akşam mutlaka temizlemek gerekir. Günlük hayatımızda farketmeden maruz kaldığımız toz egzoz dumanı, makyaj kalıntıları vb. faktörler cildi kirletir ve gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Siz de hem günlük hem de haftalık bakım rutinleri oluşturarak cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Günlük olarak cildi temizlemek, toniklemek ve nemlendirmek önemlidir. Haftalık olarak ise en önemli adım yüz maskesi uygulamasıdır. Maske, cildin haftalık olarak ihtiyaç duyduğu bakımı yaparak cildi derinlemesine temizler. O halde gelin birlikte en sık tercih edilen maske çeşitlerin göz atalım…

Temizleyici Maske

Günlük temizleyicinizin ulaşamadığı cilt altındaki kir, yağı ve gözeneklerde biriken kiri derinlemesine temizler. Siyah noktaları giderir, cilde daha canlı ve taze bir görünüm kazandırır.

Arındırıcı Kil Maske

Yağlı ciltler için önerilen maske çeşididir. Yağlı ciltler gün içerisinde diğer cilt tiplerine oranla ciltte daha çok yağ ve kir birikir. Ölü derileri temizleyerek cilde aydınlık görünüm kazandırır. Cildin sebum(yağ) seviyesini dengeler. Cildi daha mat bir görünüme kavuşturur. Kil maskesi arasında en sık tercih edilen ürün arasında Neutrogena Skin Detox Arındırıcı Kil Maskesi yer alır.

Tüm cilt tipleri için geliştirilmiş Skin Detox maskesi, ciltteki yağı, kiri ve makyaj kalıntılarını nazikçe temizler. İçeriğinde bulunan glikolik asit siyah nokta ve gözenek oluşumunu önlemeye yardımcı olur ve cildin ışıltılı görünmesini sağlar. Maskeleri göz çevresini hariç tutarak eşit bir şekilde uygulayın. 10-15 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın.

Siz de tüm maske çeşitlerini Dermokozmetika’dan inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, kapıda ödeme ve hediyeni sen seç özellikleriyle hemen sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar