ÇINARLAR MAHALLESİ’NE YENİ KADINLAR PAZARI YAPILIYOR

ÇINARLAR MAHALLESİ’NE YENİ KADINLAR PAZARI YAPILIYOR

Giresun Belediyesi, kadınlara yönelik projelerine bir yenisini daha ekledi.

Belediye, Giresun yöresel ürünlerini tanıtmak ve satmak için tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlarımız için Çınarlar Mahallesi’nde Pazar projesini hayata geçiriyor.

Çınarlar Mahallesi Fevzipaşa Caddesi’nde (Öğretmenevi altı) bir süredir otopark olarak kullanılan alana projelendirilen pazar yeri için inşaat çalışmaları başladı. 12 tanesi 10,6 metrekare ve 2 tanesi 15,5 metrekareden olmak üzere toplam 14 dükkanın yer alacağı projede yükleme boşaltma için 4 araçlıkta park alanı bulunuyor.

Kurulan pazarda bahçelerde yetiştirilen doğal sebze ve meyvelerin yanı sıra hayvansal ürünler, kuru meyveler, yufka gibi ürünler de tezgahlarda yer alacak olup, kadın çiftçilerin ürettiği doğal ürünlerin ekonomiye kazandırılması ve kadınlarımızın rahat, modern bir ortamda ürünlerini pazarlamaları hedefleniyor.

Sokakbaşı mevkiinde yıllardır var olan kadınlar pazarının da yeni pazar yerinde devam edeceği, yörede yol kenarları ve kaldırımlarda satış yapan kadın üreticilerinde yine yeni pazar yerini kullanacağı ifade edildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, amaçlarının üreticilerin emeklerinin değerlendirilmesi olduğunu belirterek: “Bu pazarda analarımız, kadınlarımız çeşit çeşit ürettikleri tarla bahçe ve hayvansal ürünlerimizin satışını yapacak. Üreticilerimizin emeklerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi bizim önceliğimizdir. Şehrimizde bu tip pazar yerlerini çoğaltmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?