CİVELEKOĞLU: BAŞKAN KÖSE ÇALIŞANLARIN MAAŞINI ÖDEMELİ

CİVELEKOĞLU: BAŞKAN KÖSE ÇALIŞANLARIN MAAŞINI ÖDEMELİ

AK Parti Merkez ilçe Başkanı Civelekoğlu,Belediye çalışanlarının maaş beklediğini ifade ederek belediye yönetimini göreve çağırdı

Civelekoğlu: Başkan Fuat Köse Belediye işçilerinin maaşlarını ödeyip mağduriyeti gidersin.İşçiler günlerdir mağdur ve çile çekiyor”dedi

Ak Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Ekrem Faruk Civelekoğlu, Giresun Belediyesi emekçilerinin Kurban Bayramı öncesinde maaşlarının eksik yatırılmasının ve bayram ikramiyelerinin de hiç ödenmemesinin çok acı bir durum olduğunu söyledi.

Giresun Belediyesi personellerinin bayramı buruk geçirmelerinin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydeden Başkan Civelekoğlu,  “Giresun Belediyesi çalışanlarının Kurban Bayramı öncesinde alın terlerinin karşılığı olan maaşlarını eksik aldıklarını, bayram ikramiyelerini ise hiç alamadıklarını üzüntüyle öğrendik. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra iş başına gelen yeni belediye yönetiminin daha üçüncü aydan maaşları ve bayram ikramiyelerini ödeyememesi çok acı ve üzüntü verici bir durumdur” dedi.

Giresun Belediyesi’nde yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerinin altını çizen Başkan Civelekoğlu, “Giresun Belediyesi çalışanlarının alın terlerinin karşılığının ödenememesi kabul edilebilir bir durum değildir. Yaşanan acı gerçek belediye personellerinin geleceğe yönelik endişelerini de artırmıştır. Belediye çalışanları şimdiden bundan sonraki aylarda alın terlerinin karşılığını hiç alamama endişesini taşımaya başlamışlardır. Bu duruma razı gelmemiz mümkün değildir. Eğer Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse ve ekibi, mesai arkadaşlarının maaşlarını ve bayram ikramiyelerini ödeyemeyeceklerse istemeleri halinde kendilerine yardımcı olmaya hazırız” diye konuştu.

Ak Parti belediyeciliği ile CHP belediyeciliği arasındaki farkın Giresun’da kısa sürede görüldüğüne dikkati çeken Başkan Civelekoğlu, “Bizim dönemimizde bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sürecine, küresel çaptaki ekonomik sıkıntılara, Giresun’da peş peşe yaşanan doğal afetlere ve ülke olarak yaşadığımız asrın deprem felaketine rağmen Giresun Belediyesi emektarlarının maaşları her zaman gününde ve eksiksiz olarak ödenmiştir. Belediyede hiçbir zaman maaş sorunu yaşanmadığı gibi şehrimize de 2 milyar Türk Lirası üzerinde yatırım ve hizmet yapılmıştır.

Ayrıca biz devir aldığımızda da hatrı sayılır bir meblağ borç vardı lakin bunu mazeret sayıp bi kere bile maaşlarda aksama yaşatmadık.

Takdir kamuoyunun.”dedi…

Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?