Çizgilerden Kurtulmak İsteyenlerin Tercihi: Alın Germe

Çizgilerden Kurtulmak İsteyenlerin Tercihi: Alın Germe

Yüz hatlarımız yaşlanmanın etkilerini şeffaf bir şekilde yaşlanmaktadır. Özellikle 40’lı yaşlardan sonra ortaya çıkan çizgi ve kırışıklıklar, yaşlanma belirtileri olarak da adlandırılırken çoğu birey için rahatsızlık vericidir. Yaşlı, solgun ve estetik açıdan kusurlu bir görünüm sunan kırışıklardan kurtulmak ise mümkündür. Alın germe ameliyatı ile alın ve şakak bölgesine uygulanan işlemler neticesinde sıkı bir cilde ve estetik açıdan göze hoş gelen yüz hatlarına sahip olunabilmektedir. Özellikle kadınların sıkça başvurduğu alın germe ameliyatı hakkında merak edilenleri online randevu platformu Medyland ayrıcalığı ile paylaşıyoruz.

Online randevu platformu Medyland, kullanıcı dostu arayüzü ile sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin kolay ve pratik şekilde randevu alabilmelerini sağlamaktadır. Türkiye’deki en seçkin doktorların, kliniklerin ve hastanelerin tek bir çatı altında toplandığı Medyland platformu ile alanında en çok tercih edilen doktorlar listeleyebilir, zaman kaybetmeden randevu alabilirsiniz. Medyland platformu üzerinden ücretsiz şekilde randevu alabilmek için alın germe İstanbul ya da boyun germe İstanbul gibi bölgesel aramalar gerçekleştirin, size en yakın ve en uygun doktorları listeleyin!

Özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih ediliyor

Estetik açıdan göze daha hoş gelen bir görünüm kazanmak ve kusurları ortadan kaldırmak için uygulanan yöntemler her geçen gün daha fazla talep görmektedir. Alın germe ameliyatı, alın ve şakakların gerdirilmesi prensibini esas alarak uygulanırken özellikle kadınlar tarafından ilgi görmektedir.

Alın ve şakak bölgesi, estetik açıdan son derece önemlidir. Dolayısıyla estetik uygulamaların birçoğu alın ve şakak bölgesini kapsamaktadır. Alın germe ameliyatı, yaşlanmanın etkisiyle alın ve şakaklarda oluşan olumsuz etkileri ortadan kaldırmaktadır. Operasyonun ardından genç, pürüzsüz ve çizgisiz bir görünüm elde edilmektedir. Dolayısıyla alın germe ameliyatı ile kendinizi daha genç hissedebilirsiniz.

Endoskopik cerrahi uygulamalardan faydalanılıyor

Endoskopik ameliyat, kapalı yöntem ameliyat olarak da bilinmektedir. Bu yöntem sayesinde cilt üzerine büyük kesiler atmaya gerek kalmamaktadır. Son derece minimal boyutlardaki kesiler sayesinde iz kalmaz, estetik açıdan sorun yaratmaz.

Konforlu bir uygulamadır

Yüz hatlarını şekillendirmek ve kusur olarak nitelendirilen göze hoş gelmeyen durumları ortadan kaldırmak için estetik uygulamalara başvurulmaktadır. Alın germe ameliyatı, hasta açısından son derece konforlu ve güvenilir bir uygulamadır. Alın, şakak ve kaşlar arasında konumlanan çizgiler giderilir. Ayrıca zaman içerisinde yer çekimine karşı yenik düşen dokuyu yani cilt sarkmasını da ortadan kaldırır. Kaş bölgesindeki sarkmalar ortadan kaldırıldığında daha genç ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz, bakışlarınız değişebilir.

Alın germe ameliyatı esnasında minimal invaziv işlemler yani küçük müdahaleler gerçekleştirilmektedir. Ameliyat ve dolgu uygulamaları kombine edilerek de tedavi planı hazırlanabilir. İnce uçlu iğneler yardımıyla cilt altına enjekte edilen dolgu malzemeleri, alın bölgesindeki çukur, çizgi ve kırışıklık gibi kusurların giderilmesinde destekleyici olur.

Alın germe ameliyatı uzun süreli etki gösterir

Alın ve şakak bölgesindeki kırışıklıkları ortadan kaldırmak için ameliyatlı ve ameliyatsız estetik yöntemler uygulanabilmektedir. Botoks, en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalar arasında yer alırken yüzün üst bölgesinde ortaya çıkan kırışıklık ve sarkma gibi problemler için çözüm sunmaktadır. Özellikle 40’lı yaşlardan sonra ortaya çıkan deformasyonlar, botoks teknikleri sayesinde giderilmektedir. Cerrahi müdahale olmadan kısa süre içerisinde gerçekleştirilen botoks, genellikle başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak botoksun etkili olamayacağı durumlarda alın germe ameliyatına başvurmak gerekir.

Şakak bölgesi ve kaşlar da etkilenir

Alın germe ameliyatının temel hedefi, yüzün üst bölgesi yani alın bölgesindeki çizgilenme ve kırışıkların ortadan kaldırılmasıdır. Ancak alın bölgesindeki estetik kusurları ortadan kaldırmak her zaman yeterli olmayabilir. Alın germe ameliyatının en önemli artılarından biri ise alın bölgesine ek olarak şakak, kaş arası ve kaşlar üzerinde de etkili olmasıdır. Endoskopik cerrahi yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen müdahaleler sayesinde deri ve kas hasarı giderilir, yer çekimine yenik düşen dokular sabitlenir.

Kısa süre sonra rutin hayata dönülebilir

Ameliyatın ardından işlemin başarı oranını artırmak için alın bölgesine sargılı bandaj uygulanır. Bu bandajın genellikle 3 gün boyunca sarılı kalması gerekir. Hasta 3 günün sonunda banyo yapabilir.

Alın germe ameliyatı genellikle lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Bu sayede hasta işlem esnasında ağrı ya da hissi duymamaktadır. Ameliyatın hemen ardından lokal anestezinin etkisi azalırken hastanın yatışına gerek yoktur. Ameliyattan sonra cerrahi müdahaleye bağlı olarak hafif düzeyde ağrı, şişlik ve kızarıklık komplikasyonları görülebilir. Bu etkiler, birkaç gün içinde kendiliğinden yok olmaktadır. Uzman doktorun reçete edeceği ağrı kesici ile bu komplikasyonları kontrol altına almak mümkündür.

Alın germe, şakak germe ya da botoks gibi estetik uygulamalardan yararlanarak göze daha hoş gelen bir görünüme kavuşabilirsiniz. Estetik uygulamalar kusurları ortadan kaldırırken fiziksel görünüşünüzü de iyileştirmektedir. Alın germe ameliyatından yararlanmak istemenize rağmen en uygun doktoru bulmakta zorlanıyorsanız zaman kaybetmeden Medyland’ı ziyaret edin. Medyland adresi üzerinden alanında uzman ve deneyimli doktorlara ulaşabilir, saniyeler içinde randevu alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?