Çocuklara kışlık kıyafet hediye edildi 

Çocuklara kışlık kıyafet hediye edildi 

TDV’den ‘İyilik’ yolunda yardım kampanyaları

Artvin İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şubesi iş birliğinde; “Bu Kış Çocuklara Bayram Olsun” sloganıyla düzenlenen “1 Bot, 1 Mont” kampanyası kapsamında temin edilen kışlık giyim malzemeleri, Giresunlu çocukların yüzlerini güldürdü.  

Giresun’da 22 Ağustos’ta gerçekleşen sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyasında temin edilen kıyafetlerin dağıtımı, Dereli, Çaldağ, Yağlıdere, Espiye ve Doğankent’te gerçekleştirildi.

Artvin İl ve İlçe müftülükleri ile din görevlileri ve hayırsever vatandaşların da destek verdiği kampanya kapsamında temin edilen bot ve montlar, “kardeş şehir” ilan edilen Giresun’da çocuklara hediye edildi.

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, TDV Artvin Şube Başkanı ve İl Müftüsü Hasan Güneş’in nezdinde hayırseverlere ve iyilik hareketine öncü olan din görevlileri ile TDV gönüllülerine teşekkür ederek, “Devletimiz tüm kurumlarıyla birlikte afet bölgesinde yaraları sarmıştır. Birlik beraberlik içerisinde yapılan tüm yardımların kabulünü Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Cenabı Hak milletimizi, insanlığı bu tür afetlerden muhafaza buyursun, bir daha göstermesin.” ifadelerini kullandı.

“Artvin’de güzel bir iyilik hareketi başlattıklarını” ifade eden TDV Artvin Şube Başkanı ve İl Müftüsü Hasan Güneş ise, “İyiliği yeryüzüne yaymak ve iyilikle yürekleri ısıtmak için Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şubemiz çalışmalar yürütmektedir. ‘Kardeş şehir’ Giresun’da yakın tarihte sel felaketinde mağdur olan çocukların yüzlerini güldürmek, iyilikle yüreklerini ısıtmak için bir yardım kampanyası düzenledik. ‘Bu kış çocuklara bayram olsun’ dedik ve gönüllülerimizin, hayırseverlerimizin çalışmaları ile toplanan nakdî yardımlarla birlikte bot ve monttan oluşan yardımı kardeş şehrimiz Giresun’a getirdik.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?