ÇOK BAŞ AĞRITIR

ÇOK BAŞ AĞRITIR

Giresunspor başkanlığı için kulislerde ismi geçen Bağcılar eski Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, genel kurula katılmadı. Çotanaklara destek veren Eğitim dünyasının en önemli isimlerinden Enver Yücel, Onur Kurulu listesine alınmadı. Mali raporların Üyelerle paylaşılmaması ve yönetimin ibra edilmesi büyük sıkıntı olarak gözüküyor. Öte yandan Yönetim Kurulunda yer alan Ercan Ayhan’ın Divan Başkanı olmasının tüzüğe aykırı olduğu ileri sürüldü.

Giresunspor’un önceki gün yapılan ikinci olağan genel kurulunda skandal anlar yaşandı. Yeşil beyazlı yönetimin ibra edilip edilmeyeceği konusunun değerlendirildiği esnada mali raporlar üyelerle paylaşılmadı ve yönetimin ibra edildiği duyuruldu.

Bunun yanı sıra kongrede divan heyeti başkanlığı yapan Ercan Ayhan’ın aynı zamanda Hakan Karaahmet’in yönetim kurulu listesinde yer almasının da tüzüğe aykırı olduğu ileri sürüldü.

Giresunspor delegelerinin yaşananlardan rahatsız olduğu ve konuyu mahkemeye götüreceği belirtildi.

İPTAL SÖZ KONUSU

Spor Hukukçusu Emin Özkurt, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede kongrede yaşanan usulsüzlüklerin mahkemeye taşınması halinde kongre iptalinin söz konusu olabileceğini söyledi. Mali raporların üyelere okunması gerektiğini ya da bir şekilde üyelerin konuyla ilgili bilgi sahibi olmalarının altını çizen Özkurt bu durumun ciddi bir sorun teşkil ettiğini ifade etti.

ÇAĞIRICI ÇIKMADI!

Giresunspor’un genel kurulunda Bağcılar’ın eski Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın aday olup, olmayacağı çok konuşulmuştu.

Çağırıcı sağlık sorunlarından dolayı ne siyasette ne de sporda aktif görev almayı düşünmediğini yakın çevresine söylemesine rağmen kulislerde ismi çok geçti.Son dakikaya kadar beklendi ancak aday çıkmadı.

Bilindiği gibi Çağırıcı Bağcılar Belediye Başkanlığı görevini yönettiği dönemde kulübün en önemli destekçilerinden olmuştu.

YÜCEL ŞAŞKINLIĞI

Her zaman Giresunspor’a maddi ve manevi destek veren, kapalı tahtanın açılmasına ön ayak olduğu bilinen Enver Yücel unutuldu.

Giresunspor’a Hakan Karaahmet’in başkanlık yaptığı ilk iki dönemde de kulübe önemli oranda destek veren Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet başkanı Enver Yücel’in Onur Kurulu listesinde yer almaması şaşkınlık yarattı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?