Çoruh Edaş’tan Çalışanlarına Eğitim

Çoruh Edaş’tan Çalışanlarına Eğitim

Çoruh EDAŞ hizmet aldığı yüklenici işçilerini ve personellerine mesleki eğitim verdi.

Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü, ÇORUH Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak dağıtım sorumluluğumuzda yer alan Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerimizde 1.257.480 tüketiciye ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde hizmet vermekte olduklarını açıkladı.

Giresun İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre Tehlikeli ve Çok Tehlikeli işlerde çalışanlara mesleki eğitim zorunluluğu getirilmiştir. Şirketimiz bu doğrultuda Platformlu araç kullanacak olan çalışanlarına üç gün süreyle devam eden ve 47 kişinin katılım gösterdiği Kaldırma – Yükle Personel Yük Yükseltici Operatörlük Eğitimi ve Şirketimiz bünyesinde çalışan Alt işverenlere, Yomra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile koordineli olarak Mesleki Eğitimler düzenlenmiştir.

Bu doğrultuda Alt işveren (Taşeron) çalışanlarına Tehlikeli ve Çok tehlikeli İşlerde Yüksekte Çalışma Eğitimi (40 saat)  ve Enerji Dağıtım Tesisleri Bakım Onarım Modüler Programı  (368 saat) alanlarında eğitimden geçirilmiştir.

Tehlikeli ve Çok tehlikeli İşlerde Yüksekte Çalışma Eğitimi  (40 saat)   için 200 kişiye ve Enerji Dağıtım Tesisleri Bakım Onarım Modüler Programı  (368 saat) için 190 kişiye eğitim verilerek KURS BİTİRME BELGELERİ kendilerine teslim edilmeye başlanmıştır. Eğitimde eğitici olarak ÇORUH EDAŞ İş Güvenliği Uzmanı ve Mühendisleri görev almıştır.  Söz konusu eğitim çalışmaları sırasında sahada çalışan personellere iş tecrübeleri aktarılarak olası iş kazalarının önüne geçebilmek için iş sağlığı ve güvenliği konularında da yararlı bilgiler verilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?