Coşkun-Öztürk ve Demir’den İnsanlık Dersi

Coşkun-Öztürk ve Demir’den İnsanlık Dersi

Giresun’da Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Giresun  Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından ’Uluslararası Öğrenci Buluşması’ düzenlendi. Farklı ülkelerden gelerek kentte okuyan öğrenciler yöresel malzemelerini sergiledi. Bu arada ÖztürK,Coşkun ve Demir’in yurt dışından gelen öğrencileri sahiplenmeleri taktir aldı.

Atatürk Meydanında  düzenlenen ve dünyanın farklı renklerinin buluştuğu program Giresun Milletvekili av. Sabri ÖZTÜRK, Giresun  Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Abdullah DEMİR, UDEF Temsilcisi Mehmet Enes ARIKAN, İl Milli Eğitim  Müdürü Necati AKKURT, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile açıldı.

Programa İlahiyat Fakültesi hazırlık sınıfı öğrencisi Afganistanlı Abdul Vakil Satarı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlandı. Giresun Uluslararası Öğrenci Dernek Başkanı Abdullah DEMİR’i  konuşmalarının ardından UDEF Temsilcisi Üyesi Mehmet Enes ARIKAN konuşmalarını yaptı. Misafir Öğrenciler Adına  Muhammed Nazmul Huseyin’i konuştu. Giresun Milletvekili Av. Sabri ÖZTÜRK’ün yapmış olduğu konuşmalardan sonra Giresun Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrenciler Karadeniz yöresi ve kendi ülkelerine ait halk oyunları gösterisinde bulundular. Kurdele kesildikten sonra Ülke Stantları gezildi.

Giresun Milletvekili Av. Sabri ÖZTÜRK ve beraberindekiler tek tek ülke stantlarını gezerek öğrencilerin ülkeleri ile ilgili bilgi aldı.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevedet Coşkun ‘da stantları gezerek öğrencilerde ülkeleri ile ilgili bilgiler aldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?