Giresun Gündem
COŞKUN’UN GAYRETLERİ MEYVE Mİ VERİYOR?
Sosyal Medyada Paylaş
30 Aralık 2015
Okunma sayısı: 491

COŞKUN’UN GAYRETLERİ MEYVE Mİ VERİYOR?

Başkan Coşkun yeni düzenleme konusunda bilgi verdiler.

İstanbul Kültür Üniversitesi İle Zeytinlik Semti ve Evlerini Koruma Derneği İş Birliği çerçevesinde eğitim gören  Yüksek Lisans Öğrencileri,  tez konusu olarak Giresun Zeytinliği Seçti.

T.C. İstanbul Kültür üniversitesi mimarlık tarihi ve restorasyon yüksek lisans programı kültürel miras koruma projelerinde sivil toplum kuruluşları yerel yönetim İlişkilerinin  değerlendirilmesi tezi için Prof. Dr. Mimarlık Anabilim dalı başkanı Neslihan Dostoğlu nun istekleri doğrultusunda Giresun Zeytinlik semti ve evleri  koruma derneği Başlatmış olduğu çalışmalarda tarihi çevre ve kültürel mirası koruma alanında geçmiş Yıllarda ve halen yürütülmekte olan projelerde yüksek lisans öğrencilerine kaynak sunuyor.

Zeytinlik semti ve evlerini koruma derneği Başkanı Ahmet Coşkun,” ilimiz tarihi ve Kültürel yapıları ile adeta  bir açık hava müzesini andırmaktadır. Ne yazık ki bu değerlerimiz Halen farkında değiliz, ucube yapılarlarla tarihi zenginliklerin önüne duvar örüyoruz.

Derneğimiz 10 ncu yılında çalışmalarını aralıksız sürdürmekte ilimiz dışında bir çok Sivil toplum kuruluşlarıyla bilgi paylaşımlarımız devam ediyor. İstanbul kültür üniversitesinin derneğimizi  seçmesi tesadüf değil yapmış olduğumuz çalışmaların gün yüzüne çıkmasıdır.

Tarihi Türkev derneğiyle geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiğimiz oy Giresun evleri haftasına Elliye yakın akademisyeni davet etmemiz derneğimizin ve ilimizin tanıtımında son derece Önemli rol oynamıştır. İstanbul Kültür üniversitesi mimarlık fakültesi tarihi ve restorasyon Yüksek lisan öğrencilerine derneğimiz önemli katkılar sunmuş olup kendileri son derece  Memnuniyetlerini ifade etmişledir.”dedi

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2020 Giresun Gündem