ÇOTANAKLAR, ELAZIĞSPOR ENGELİNİ DE AŞMAYI BAŞARDI

ÇOTANAKLAR, ELAZIĞSPOR ENGELİNİ DE AŞMAYI BAŞARDI

Şimdi neden şampiyon olmayalım artık? Futbolda bir gerçeği daha yaşadık Cuma günü. Bu ligin en iyi takımlarından Elazığspor maçından zor da olsa galip gelerek 3 puan alıp şampiyonluğu oynayan takımların arasında olduğumuzu ispatlarcasına güç gösterisi yaptık. Elazığspor 6 puanı silinmiş bir takım olarak moral ve motivasyon açısından kendini bulmaya çalışmak istese de güçlü Giresunspor’un karşısında istediğini alamadı.

Tarafsız bir gözle bakacak olursak ger yönüyle Giresunspor’dan üstün bir takım. Hele 25 numaralı futbolcusu Muhammet, bütün Giresunspor’un müdafaasını peşine takmış fizik gücüyle Giresunspor’u öyle zor anlar yaşattık ki neredeyse puan kaybı yaşayacaktık. Elazığsporlu Muhammet gerçekten çok kaliteli bir futbolcu.

Ama bir gerçek var… Her zaman dediğim gibi Giresunspor’un orta sahası ve müdafaanın yıldızı Onur Demir sakatlanana kadar Özgür Yılmaz Giresunspor’un en etkili futbolcusuydu.

İlk devre Giresunspor, Elazığspor takımını kendi sahasına mahkûm edip kanatlardan orta sahanın yıldızlarının mükemmel presiyle ilk yarım saat rakibe nefes aldırmadı.

İşte bu orta sahanın yıldızlarının başında Yunan orjinli Dimitriadis geliyor. Dimitriadis sahanın her yerinde ve maçın bitimine kadar oynadığı şahane futbolla hem rakibin oyununu bozdu, hem de ikili mücadelelerde üstün fizik gücüyle ve futbol zekâsıyla maçın yıldızıydı. Dodo ve Recep aynı güzellikte futbol oynayıp attıkları güzel gollerle futbollarını süsledi.

Giresunspor’u, Giresunspor yapan bu orta sahası taraflı tarafsız Türkiye’nin tüm futbol otoriteleri tarafından takdir ediliyor. Giresunspor’un ceza sahasından toplara vurmayışı ise bir eksiğiydi. Giresunspor’un gol ayakları bunu da Elazığspor maçında ceza sahasının dışından yaptıkları şut denemeleri ile telafi etmeye çalıştılar.

Giresunsporlu Dodo’nun ceza sahasının dışından attığı füzeyi, Elazığsporlu oyuncular ancak top ağlarla buluşunca görebildi. İşte takım olmak buna denir. Bugün böyle futbol oynayan Giresunspor, en zor maçlardan biri olarak gördüğüm Elazığspor maçını da aldıktan sonra şampiyonluğu hak ediyor zaten.

Hele maçın bitimine 10 dakika kala beraberlik golünü kendi ağlarında görse bile üstün fizik gücünün sayesinde hemen galibiyet golünü atması Giresunspor’un güçlü futbol anlayışını bir kez daha bizlere gösterdi.

Elazığspor takımı ve futbolcuları isim olarak Giresunspor’dan üstün olsalar da, fizik gücü üst düzeyde olan Yeşil-Beyazlılar karşısında isim ile değil; çalışarak ve koşarak mücadele edenin kazanmaya daha yakın olduğunu bir kez daha izleme şansını yakaladık.

Eğer Elazığspor’un futbol takımının 25 numaralı santraforu Muhammet, Giresunspor’da olsa bu Giresunspor her maçta 5 gol atar ve yüzde yüz şampiyon olur. Ne yalan söyleyelim, kıskanırım böyle futbolcuları. Biz niye böyle bir santrafor alamadık hâlâ ona yanıyorum.

Bu dakikadan sonra elimizdeki kadroyla hep ileri bakacağız. Geriye kalan 12 maçı hep Elazığspor maçı gibi oynayacağız ve şampiyonluğu anamızın ak sütü gibi helalinden hak edeceğiz.

İşte şimdi en büyük görev teknik direktörümüz Yücel İdiz’e düşüyor. Sayın Hocam; aynı disiplin içinde daha çok çalışarak Giresunspor’un hak ettiği şampiyonluğu bu şehre yaşatmanızı bekliyoruz. Yeter ki bu inançla ve bu mücadeleyle sizler yolunuza devam edin. İşin ciddiyetini hiç elden bırakmayın. İnşallah bu işi hep beraber sizler yapacaksınız. Elazığspor galibiyetini bizlere armağan eden Giresunsporlu futbolcu kardeşlerime tüm Giresunlular adına candan teşekkür ediyorum. İlle de Onur Demir’e, gerçek Giresunlu Dimitriadis’e, Dodo’ya ve Recep’e; Allah nazar değdirmesin. İşte tekmeye kafa koyan kahramanlar ve futbol bilginleri… Hepsinin gözlerinden öpüyorum.

Zaten hepiniz kahramansınız. Allah aşkına bırakmayın bu onurlu mücadeleci futbolunuzu. Çoğu gitti azı kaldı. Allah yardımcınız olsun. Giresunspor taraftarları sizinle sadece gurur duymuyor. İnanın gözyaşı döküyor tribünlerde. Allah gücünüzü, kuvvetinizi hep daim etsin. Hayatınız boyunca hep böyle başarılı olun. Giresunspor ailesi şimdi sizden şampiyonluk bekliyor. Sizler yeter ki böyle oynayın, zaten Başkan Mustafa Temel Bozbağ hakkınızı veriyor fazlasıyla. Ama en büyük fazilet yüce Allah’ın verdiği mükâfattır. Siz onu çoktan hak ettiniz.

Giresunspor’un isimsiz kahramanları; sizler Türkiye’ye örnek oldunuz. Spor tarihi kitaplarında isimleri yazılacak efsanelersiniz. Allah yolunuzu açık etsin. Şimdi sırada kim varsa o gelsin. Artık hiç fark etmez bu saatten sonra. Çünkü Giresunspor’un gücü kuvveti sizlersiniz. Yolunuz açık olsun…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?