Tevfik KARA
Tevfik KARA
euro.haber@gmail.com
COVID-19’U DEŞİFRE EDİYORUM
  • 0
  • 81
  • 10 Aralık 2020 Perşembe
  • +
  • -

„Ayağa gelmedik taş olmaz, başa gelmedik iş olmaz“                      

 

Mart 2020’den beri tüm dünya COVID-19 virüsüyle yatıp, kalkıyor. Ademoğulları ve kızları büyük bir tehdit altında. Adeta fabrika ayarlarımızla  oynandı. Bu zamana kadar yaşananlar öyle gösteriyor ki; HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK!..

 

SENARYO DİYE DÜŞÜNÜYORDUM

Dobra dobra itiraf edeyim koronavirüs yayılmaya başladığı andan itibaren bende; „Dünya’ya yön veren büyük güçler tarafından yazılmış bir senaryo“ diye düşünüyordum.

Tabi ki bu süreç içinde piyasa allak bullak oldu. Tüm STK çalışmaları durdu ya da durma noktasına geldi. STK çalışmalarının durması nedeniyle bende ki İNSAN TRAFİĞİ’de yüzde 80 oranında düşüş gösterdi.

Yoksa ben bu süreçte insanlardan kaçmadım ya da uzaklaşma gereği duymadım. Yukarıda da izah ettiğim gibi STK etkinliklerinin durması nedeniyle kendimi KORUMUŞ gibi oldum.

Kimseden kaçmadım ya da kaçma/uzaklaşma gereği duymadım. ANCAAKKK salgın nedeniyle bazı kişiler korunma içgüdüsüyle benden uzaklaşmış olabilirler. Bu da herkesin kendi tercihidir ve saygı duyarım!..

 

ÖNCE EVLATLARIM

Taa ki başka şehirde yaşayan evlatlarıma COVID-19 virüsü bulaşana kadar bu salgına inanmamak için İNAT ettim. Onlar hastalandıktan sonra İKNA olursun gibi gibi oldum!…

Yaklaşık bir ay kendi ÖZBEÖZ çocuklarımla görüşemedim. Aslında ben görüşmek için ısrar ettim ammaa çocuklarım, benim bazı kronik rahatsızlıklarımı bildikleri için; „Sakın gelmeyin“ diye direttiler.

 

Gitmek istiyorsunuz ama gidemiyorsunuz.

Gelin diyorsunuz, gelmiyorlar!..

Kendi özbeöz evlatlarınızı göremiyorsunuz.

Bundan daha ACI bir gerçek olabilir mi? İşte COVID-19 böyle birşey!..

 

TEST SÜRECİNDE NELER YAŞADIM                      

Nasıl? Nereden? Kimden? Ne zaman?

Diye kafa yormuyorum. Öyle veya böyle bu illet nihayet bana da ulaştı veya bulaştı. Şiddetli öksürük krizi, bademcik ve bel ağrılarından sonra kendimden şüphelenerek,  ev doktoruma müracat ettim. Test olmak istediğimi belirttim ama adam beni sanki hiç dinlemedi. Aşırı bir yığılma, yüklenme ya da talep olduğu gerekçesiyle TEST isteğimi geri çevirdi. Hiçbir ilaç yazma gereği bile duymadan beni uğurladı.

Elbetteki hasta olan ve ağrıyı çeken benim. İKİ gün sonra bölgemdeki İlçe Sağlık Müdürlüğün sayfasını inceledim ve bana en yakın TEST yapabilecek başka bir doktoru arayarak test yaptırmak istediğimi yineledim.

Nihayet gittiğim  hekime ESASLI bir şekilde önce muayane ardından TEST oldum. Test neticesi bana hem telefonla hem de yazılı olarak 06.12.2020 Pazar günü ulaştı ve COVID-19 virüsünün bana da bulaştığını öğrenmiş oldum. Ancak test sonucum bana daha ulaşmadan ben YATAK’taydım bile!..

 

NASIL BİŞEY TARİF EDEYİM

Ben de yıllardan beri kronik bir astım rahatsızlığı var. „Eğer buradan beni yakalarsa bu illet götürür” diye düşünüyordum. Ama korktuğum başıma gelmedi!…

Şiddetli bir öksürük krizi ve bademcik ağrısı çektim. Öksürmekten tüm iç organlarım sızlıyordu. Belden aşağım bilhassa da bacaklarım hele de diz kapaklarım sızım sızım sızladı!.. Sanki diz kapaklarımın CİVATALARI laçkalaşmış gibi bir his vardı içimde.

Öğle bir ince ağrı ki; sanki bir kör testere ile beni bağırta bağırta, kesip parçalara ayırdılar. Ağrı kesici aldığım halde ağrılarım, sızılarım dinmedi. Sabahlara kadar uyumakta zorlandım.

Şimdi soracaksınız; “neden hastaneye gitmedin?”

Evet!.. Neden hastaneye gitmedim!..

Duyduklarımız, okuduklarımız ve hastalığı bizzat yaşayanların anlattıklarına göre; hastane sürecinin hastalığı daha da ilerlettiği yönünde bir görüş birliği var. Bu süreyi evde dinlenerek ve doğal besin takviyesi ile geçirelim dedik ve öyle de yaptık!..

İYİ’ki de böyle düşünüp, uygulama yapmışız. Şükürler olsun ki İYİ’ye doğru gidiyorum!..

Bu yazıyı kaleme aldığıma göre demek ki İYİ’leştim!..

ALLAH  İYİLERE ZEVAL VERMESİN!..

 

NE TAVSİYE EDERİM

“Sağlık gibi dost, hastalık gibi düşman yoktur” demiş atalarımız. İnsan hasta olduktan sonar SAĞLIK’ın kıymetini anlıyor.

Koronavirüs sürecini evde geçiren birisi olarak siz değerli okuyucularıma neler tavsiye edebilirim?

Eğer durup, dururken DÜŞMAN KAZANMAK istemiyorsanız, öncelikle beslenmenize, dinlenmenize ve uyku düzeninize dikkat etmelisiniz!..

Para kazanacağım derken, sağlığınızdan olmayın.!.. Sonra kazandığınız o PARACIKLAR size sağlığınızı geri getirmeyecektir!..

 

2 M + 1 T KURALINA DİKKAT

Uzmanlar özellikle de SAĞLIK SEKTÖRÜ’nde çalışan uzmanlar;  „2 M + 1 T KURALI“ na dikkat çekiyorlar.

Nedir bu „2 M +1T KURALI”                                                                                                             

 

Açık açık yazmak gerekirse;

„MASKE+MESAFE+TEMİZLİK = SAĞLIKLI YAŞAM“

Bu kadar BASİT!..

Eğer ki yukarıda ifade ettiğimiz 2M+1T kuralı uygulandığı  ve doğal besin takviyesi yapıldığı takdirde EVVEL ALLAH bu illetten korunmuş olursunuz!..

Bu duygu ve düşüncelerle ALLAH’A EMANET OLUN!.

 

 

DİPNOT:

Hastalığım esnasında yazılı  ve sözlü olarak „GEÇMİŞ OLSUN“ dileklerini  sunan tüm dostlarıma TEŞEKKÜR’ü borç bilirim!..  İYİ’ki varsınız dostlar!..

Bu ayın sonuna doğru DOĞUM GÜNÜ’mü kutlamaya hazırlanıyordum. Sizlerden aldığım MORAL TAKVİYESİ ile 2. Yeniden doğmuş gibi oldum!..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM