“CUMA”

“CUMA”

Merhaba Sevgili Okurlar
Adalet olmadıkça YÖNETİMİN
Edep olmadıkça ASALETİN
Güven olmadıkça SEVİNCİN
Alçak gönüllülük olmadıkça YÜKSELMENİN
Faydası Olmaz demiş Hz. ÖMER
Her bir dizesinden alınacak o kadar çok öğüt var ki!
80 yaşında ki duayen gazeteci ortaya bir iddia attı .Siyaset birbirine karıştı. Karıştı karışmasına da olan bizlere oldu. Karışan siyaset kazanını takip ederken haftayı internet alış veriş çılgınlığı sakinleştirdi.
Neredeyse haftanın her günü “CUMA” ilan edildi. Cuma günü Cuma olalı böyle şenlenmedi pardon değişik isimlerle adlandırılmadı.
İnsanlar internet üzerinden çılgınca alışveriş yaparken firma geçen yılın rekorunu kırmak için var gücü ile reklamları konuşturdu.
Hiç düşündünüz mü?
İnsan ; görmeden, dokunmadan, hissetmeden alış veriş yaparken yaşanan İllerdeki esnaflar ne halde diye .?
Giysiden elektronik eşyaya kadar .Yetmedi şimdi büyük marketler sanal ortamdan yapılacak olan alışverişleri kapına kadar getir kampanyasında.
Eh bundan sonra kapanın evlerinize yerinizden kıpırdamadan bir tuşla tüm siparişlerinizi verin .Oh ne ala.
Nasılsa birebir diyaloglar artık rafa kalkıyor. Tıpkı hanımların ayda bir evde yaptıkları günleri dışarıda yaptıkları gibi.
Yahu insan alışverişe gittiğinde alışverişin yanında iki ahbabını görüyor ,hal hatır soruyor. Bu gidişle ondanda olacağız.
Nasılsa hemen hemen her ilde büyük marketler zincirler ağı var. Hal böyle olunca marketler, mağazalar eleman çıkartma yoluna gidecekler. Eh işsizlik diye bir sorunumuzda olmadığına göre sıkıntı yok demektir.
Zaten sanal alem bizlere dokunmadan sevmesini ,oturduğumuz yerden aslan kesilmesini öğretmedi mi .?
Bu arada haftanın güzelliklerini unuttum sanmayın.
Şahsiyet dizisinde göstermiş olduğu performansı ile 47.Uluslararası Emmy Ödül Töreninde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü. Ödül töreninde yapmış olduğu konuşma gurur vericiydi. Ödülü alırken “Bu ödülü ÜLKEM için alıyorum” demesi ise apayrı bir olaydı.
Yine İlimiz GİFOD fotoğrafçıları üç yıldız avcısı Ahmet KILIÇ , Hakan AYDIN ve Engin AYYILDIZ Bölgemiz dışına çıkıp “Yıldızlar altında Anadolu” yıldız fotoğrafları ulusal basında ses getirdi.
Tıp alanında yapmış olduğu başarılı ameliyatları ile adından söz ettiren Özel Ada Hastanesinde görev yapan Opr. Dr. Korhan ASLAN “Faces Of Türkiye “ adlı organizasyon tarafından yılın en başarılı genel cerrahı olarak gösterildi.
Bazen ses getiren güzellikler insana gurur veriyor. İlimiz adına bir cerrahın alanında en iyi seçilip ödül alması, fotoğrafçılarımızın adını ulusal basında görmek harika bir duygu.
Kimi alış verişle , kimi dedikodu ile, kimi boş oturma ile kimi de sosyal medyada mutlu olur. Bende bu haftanın tüm gürültüsünü bu üç haberin güzelliği ile yok saydım.
Sonbaharın son bulmasına son iki gün kala umutlarımız rengarenk kışa yelken açsın. Açsın ki! İçimizde ki sevgi çınarları hayat bulsun .
Ömür dediğimiz üç gün
O’da bugün..
Önce kendinize değer kılın
Bilin ki kıymetinizi
Başkalarını daha iyi anlıyasınız
Ne siz ben olabilirsiniz
Ne de ben siz..
Öyle bir değer olmalısınız ki
Ömrümce gıpta ile bahsedeyim..
Yaptıklarınızdan,
Öyle izler bırakın ki
Hikaye olsun sözleriniz..
Ömür dediğimiz üç gün
O’da bugün
Bırakın, ben ne giyindim
Yada ben ne yapıyorum..
Sözlerimi hatırlayın
Bıraktığım izleri ,
Dokunduğum yüreklerin acılarını sarmalayın..
Ben çok şükür olabildiğince
İyi, mutlu ve bahtiyarım
Bazen; gün dahi yetmiyor..
Ömür dediğimiz üç gün
O’da bugün…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?