Cumhurbaşkanı sandık dedi, fındık demedi!

Cumhurbaşkanı sandık dedi, fındık demedi!

SEDAT KARAKAYA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun’a geldi sevgi seliyle karşılandı.AK Parti İl Danışma Meclisi’ne katılan Cumhurbaşkanı’na halkın ilgisi oldukça yoğun oldu.Partililer ve halkla tokalaşan Cumhurbaşkanını görmek isteyenler adeta birbirlerini ezdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’da vardı.Çeşitli konulara değinen Cumhurbaşkanı,Kılıçdaroğlu’nu yine, ‘O zat’ diyerek topa tuttu.

Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Ana muhalefetin başındaki zat, Türkiye düşmanlarının ağzıyla konuşarak, onların istedikleri gibi davranarak adeta ülkesine karşı savaş açmış durumdadır. Yatırımcılara ve turistlere adeta “Türkiye’ye gelmeyin” diye yalvaracak, “Sadece CHP’li belediyelerin olduğu yerlere gelin” diyecek kadar seviye kaybına uğramış”diye konuştu.

“15 yıldır her girdiğimiz seçimi kazandık ve kesintisiz bir şekilde iktidarda kaldık”diyen Cumhurbaşkanı,özellikle bu süreçte teşkilatlarda ciddi bir metal yorgunluğuna şahit olduklarının da altını çizdi. 16 yıllık parti, 15 yıllık iktidar döneminde durmaksızın, dinlenmeksizin, kesintisiz bir mücadele içinde olduklarını anımsatan Erdoğan,2019 seçimlerini işaret ederek, Türkiye ve dolayısıyla kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanını dinlemek üzere Giresun’un 15 ilçesinden gelen fındık üreticileri,bahçede fındık hasadına mola verdi,O’nu bekledi.Ancak Cumhurbaşkanı ise bir çok konu başlıkları arasında fındık konusunda bir şey demeyince üreticilerden bazılarının tepkileri dikkat çekti.2019 seçimleri için sandığı hatırlatan Cumhurbaşkanı’nın fındığı gündemine almaması üreticileri üzdü.Sandığı hatırlattığı konuşmasında ise şu sözlere yer verdi:

“2019’dan önce partimizde ciddi bir yenilenmekte, değişiklikte kararlıyız. AK Parti’nin kendisinden önceki partilerin akıbetine uğramaması yani belirli kişilerin, grupların, hiziplerin tasallutuna girmemesi için bu değişimi en sağlıklı şekilde yönetmemiz gerekiyor. Giresun’a seçimde aldığımız oranların hiçbiri yakışmaz. 2019’da Giresun sandıkları patlatması gerekir. Bunun için de gerçekten çok terlememiz gerekecek. Çok çalışmamız gerekiyor”dedi.

2019’un Mart ayında sandıkta cevap bekleyenlere en güzel cevabı vereceklerini anımdatan Cumhurbaşkanı, son olarak, “Ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları, kapı kapı kapı dolaşmaya var mıyız?”diyerek tempo tutturan soru sordu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?