Cumhurbaşkanı’ndan, Giresun’a Üçüncü Sanayi Bölgesi müjdesi

Cumhurbaşkanı’ndan, Giresun’a Üçüncü Sanayi Bölgesi müjdesi

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Giresun’un da içerisinde bulunduğu 5 bölgede 100 bin kişiye istihdam sağlayacak Mega Sanayi Bölgeleri kurulacağını müjdelediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya hesabı üzerinden müjdelediği 5 bölgeye yapılacak Mega Sanayi Bölgesi’nin Giresun’daki ayağının doğu tarafına planlandığını açıklayan Milletvekili Öztürk, artık göç veren değil; göç alan bir İl olacaklarını ifade etti.

Milletvekili Öztürk yaptığı açıklamada; “Türkiye’ye sanayide ve teknolojide sınıf atlatacak projeler Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmaktadır. Bu projelerden bir tanesi Giresun’u kapsamaktadır. Cumhurbaşkanımız tarafından Trabzon, Rize, Gümüşhane, Ordu ve Giresun’a Mega Sanayi Bölgeleri yapılacağı ve ilk etapta 45 milyon TL’lik yatırımla 35 bin kişiye istihdam sağlanacağı sosyal medya hesabı üzerinden müjdelenmiştir. Giresun’da planlanan Sanayi Bölgesi ise doğu tarafına yapılması düşünülmektedir. Bulancak’taki İkinci Sanayi Bölgesi’nin ardından Giresun’un doğu tarafına yapılacak olan Üçüncü Sanayi Bölgesi, İlimiz adına istihdama katkı sağlayacak önemli bir yatırım olacaktır. Giresun bu projeleriyle göç veren değil; göç alan bir İl haline gelecektir.” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?