CUMHURİYET AŞKI BİR BAŞKA

CUMHURİYET AŞKI BİR BAŞKA

Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları “Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü” ile şölene dönüştü. Cumhuriyet’in 95. Kuruluş yılı kutlamaları için düzenlenen yürüyüşe binlerce Cumhuriyet sevdalısı vatandaş katıldı.
Yeniyol mevkiinden Çotanak İlkokulu önünden başlayan yürüyüşe katılan binlerce insan, ellerinde Türk ve Atatürk bayraklarıyla yürüyüp İzmir ve Gençlik Marşı’nı söyledi. Yürüyüşe Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, eşi Müge Aksu, Milletvekili Necati Tığlı, eşi Aysun Tığlı, CHP İl Başkanı Fikri Bilge, Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Giresun Atatürkçü Düşünce Derneği, Giresun Barosu başkan ve üyeleri, belediye meclisi, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar, engelli dernekleri, birçok sivil toplum kuruluşu üyeleri, motosiklet ve Vosvos gurubu üyeleri ile yediden yetmiş yediye kalabalık bir vatandaş gurubu katıldı.
“GİRESUN CUMHURİYET VE ATATÜRK KENTİ”
Belediye bandosu eşliğinde yürüyen ve Atatürk Meydanı’nda toplanan kalabalığa seslenen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun’un Cumhuriyet, Atatürk, Bayrak ve Vatan sevdalısı bir kent olduğunu ifade etti. Başkan Kerim Aksu, “Değerli Giresunlular Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusunun alındığı ve ülkemizin kurulduğu günün 95. yılı. Bu akşam Giresun’da çok mutluyuz çok kalabalığız, çok güzeliz. Hepinize Cumhuriyetimize sahip çıktığınız için teşekkür ederim. Sizlere bakınca Çanakkale’de Sakarya’da Dumlupınar’da savaşmış atalarımızı görüyorum. Sizlere bakınca ben gençliği, mutluluğu, Mustafa Kemal’i görüyorum. Sizlere bakınca umut görüyorum, gelecek görüyorum. Bu devletin yıkılmayacağını Türkiye Cumhuriyetin ilelebet yaşayacağını görüyorum. Giresun’dan 2 gönüllü alay çıkarıp, işgal edilen vatanı kurtarmak için beş bin kişi gidip, iki yüz elli kişi dönen ataların torunlarını görüyorum. Kendi ili dışında şehitliği olan tel il Giresun’dur. Sizlere güveniyorum hepinizi bayramını tekrar kutluyorum.”
Başkan Aksu konuşmasının son bölümünde bu alanın 30 bin kişi aldığını bu gece muhteşem bir katılımla Giresun’un Cumhuriyete sahip çıktığını söyledi. Aksu bu günümüzün Cumhuriyet geleceğimizin Cumhuriyet olduğunu belirterek kalabalığa hitaben ”Mustafa Kemal burada mı?” diye seslendi. Alandan yükselen “burada” cevabı büyük bir coşku oluşturdu.
Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü” ile Giresun Atatürk Meydanı’nı dolduran Cumhuriyet sevdalısı kalabalık, İzmir Marşı eşliğinde hazırlanan havai fişek gösterisi ile coştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?