Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyet Coşkusu

Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Belediye Başkanı Kerim Aksu halkın bayramını kutladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Giresun’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Hükümet konağı önünde çelenk töreniyle başlayan kutlamalar Atatürk Stadyumunda devam etti.

Giresun Atatürk Stadyumunda Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun  halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başlayan tören çeşitli etkinliklerle devam etti. Günün anlam ve önemine dair konuşama yapan Vali Harun Sarıfakıoğlulları, Cumhuriyetin  Türk insanının ufkunu açtığını ve modern dünyanın değerleriyle tanıştığını söyledi.

Vali Sarıfakıoğulları yaptığı konuşmada; “ Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde  her türlü zorluğa rağmen  büyük bir inanç ve kararlılıkla  yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın  tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer Cumhuriyetle taçlandırılmış tarihimizin dönüm noktalarından  birisi gerçekleşmiştir. Millet egemenliğine dayanan  Türkiye Cumhuriyetimize vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese fert olma hakkı vermiş ve sorumluluğu yüklemiştir. İnsanı ön planda tutan u anlayışla  devletin ve toplumun geleceğinden kendini şuurlu tutma sorumluluğu geliştirilmiştir.Cumhuriyet Türk insanını ufkunu açmış modern dünyanın değerleriyle tanışmıştır.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilirken, atletizm ve folklor gösterileriyle devam eden kutlamalar tören geçişiyle sona erdi.

Cumhuriyet kutlamalarına daire amirlerinin yanı sıra vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?