Cybertruck Fiyatı ve Özellikleri

Cybertruck Fiyatı ve Özellikleri

Elon Musk’ın yeni teknoloji harikası CyberTurck Tesla imzası ile birlikte üretildi. Alışılmış kamyonet tasarımının oldukça dışında olan ve devrim yaratan CyberTruck kısa sürede 100.000’den fazla ön sipariş aldı. Araba videoları arasında en çok izlenen araba modeli olarak dikkat çeken CyberTruck ile ilgili detaylar şu şekilde:

Sürdürülebilir enerji konusunda her geçen gün yeni çalışmalara imza atan Elon Musk, sahibi olduğu Tesla’ya ait olan yeni Cybertruck ismindeki Pickup arancını düzenlediği bir etkinlikte tanıttı. Kaliforniya’da düzenlenen Tesla Cybertruck lansmanında, Tesla CEO’su Elon Musk sürdürülebilir enerjinin dünya ve insanlık için olan önemine bir kez daha dikkat çekti. Yeni Tesla Cybertruck’ta da enerji motoru bulunuyor.

Araç ve lansmanın detaylarından bahsetmeden, Cybertruck’ın genel özelliklerine bakalım. Öncelikle aracın genel itibariyle tasarımı oldukça fütüristik; her an canlanıp bir Transformes karakterine dönüşebilecekmiş gibi bir algı yaratıyor. Hoş, dönüşüyor da olabilir; Elon Musk’tan her şey beklenir. Yeni Cybertruck’ın camları ultra dayanıklı ve sağlam. Öyle ki, Elon Musk bunu lansmanda da canlı olarak kanıtlamak istedi. Ancak sonuç pek de istediği gibi olmadı. Elinde demirden yapılmış bilye bulunan bir çalışan, test amacıyla bilyeyi cama fırlatınca cam kırılmanın eşiğine geldi. Her ne kadar cam kırılmamış olsa da, Musk’ın kendisi de testin başarısız olduğunu söyledi.

Buna da Göz Atabilirsiniz: 10 TL’ye Araba Kiralamak

Biraz once Cybertruck tasarımının çok fütüristik olduğundan bahsetmiştik. Öyle ki, zırhlı bir yapıya sahip olan araç, hiç de günümüz otomobillerine benzemiyor. Genel dış tasarımı dışında Teknik özellikleri de bir o kadar iyi. Yeni Tesla Cybertruck, tam olarak 2.9 saniye gibi bir sürede 100 km hıza çıkabiliyor. Birbirinden farklı batarya seçenekleri bulunan aracın aynı zamanda da 400, 480 ve 800 kilometre gibi farklı menzil seçenekleri de var. Bataryalara gelecek olursak da; Cybertruck’ın sahip olduğu bataryalar ‘Superchargers’ adı verilen teknoloji ile 250 kW sarja sahip olacak.

Tesla CEO’su Elon Musk, yeni Cybertruck’ın fiyat listesini de lansmanda açıkladı. Başlangıç fiyatı 39.999 Dolar, yani 230.000 TL + vergiler. Standart Cybertruck modelinin bir tane elektrik motoru ve 400 kilometre menzili var. Ekstradan 10.000 Dolar verdiğiniz zaman bu menzil 480’e yükseliyor. Otonom sürüş özelliği de isterseniz, onun için de ekstradan 7.000 Dolar vermeniz gerekiyor.

Yeni Tesla Cybertrcuk ülkemize gelecek mi belli değil ancak Amerikalı Tesla severler de Cybertruck’a hemen sahip olabilecekmiş gibi görünmüyor. Elon Musk lansmanda yaptığı açıklamada Cybertruck’ın 2021’in sonunda;

üç motor seçeneğinin ise 2022 yılında satışta olacağını söyledi. İşin ilginç tarafı ise aracın depozito bedeli oldu. Cybertruck almak isteyen kişiler, 100 Dolar ödeyerek şimdiden araçlarına sahip olabiliyor.

Kaynak: Zetta.Mobi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?