Dar gelirliye TOKİ şoku!..

Dar gelirliye TOKİ şoku!..

CHP’li Türker, fiyatları sert sözlerle eleştirerek; “Vatandaş elektrik parasını zor öderken,800-2100 lira arasında kira öder gibi ev sahibi olmak nasıl oluyor lütfen bu halka çıkıp bir anlatın” diye sordu. ve çoğu siyasetçinin lüsk Jeeplerle şehirde dolaştığını öne sürdü.

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Seka arazisine yapılan konutların yüksek fiyatlarının kabul edilemez olduğunu ifade ederek bu şartlarda hiçbir dar gelirli vatandaşın bu evleri satın alamayacağını öne sürdü,

Türker, “5 milyon liraya satılan arsa daha sonrasında yandaş şirket tarafından makineleri 11 milyon, arazisi ve borçları ile 68 milyona devlete geri iade edilerek 79 milyon liralık büyük vurgun, talan gerçekleştirildi. Geriye de milletin sırtına SSK, maliye, belediye, vergi dairesi ve işçi borçları kaldı.

Şimdi gelelim şehrinde fabrikaya, istihdama ihtiyacı olan hemşerilerimizin kaderine. Bu alana, bu araziye,  bu şehirde konut değil fabrikalar, geçim kaynaklı ekonomik yatırımlar gerekli, tepkilerine adeta kulağını kapatan iktidarın neler yaptıklarına.

Sosyal devletin gerekliliği ve zorunluluğu içersinde insanlarımıza hayatlarını bir nebze olsun rahat yaşayabilmeleri için çalışması, yatırımlar ve projeler hayata geçirmesi, insanlarımıza hiçbir ticari amaç, gelir gütmeden ev, yuva sahibi yapması gereken TOKİ kanalı ile araziye 592 konutluk bir proje hayata geçirildi.”dedi ve şöyle konuştu

“Ve gazetelerde boy boy Toplu Konut İdaresinin ilanları… “Kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı” 2+1 ve 3+1 dairelerin fiyatları 154-180 ve 210-254 bin lira arası. Bu da yetmedi aylık kira öder gibi dedikleri resmen bizlerle alay ettikleri 800-1500, 1100-2100 lira aralıklarındaki taksit tutarları. O da yetmedi yıllık memur maaş zam endeksine bağlı faizler.

Efendiler; insanlar elektrik, su paralarını ödeyemezken, 300-400 lira kira borcunu veremezken, bakkala, fırına veresiye tavan yapmışken, çocukların servis parasını veremeyip, ayağına ayakkabı dahi almakta zorlanırken, kısacası kıt kanaat geçinmeye çalışırken 800-2100 lira arasında kira öder gibi ev sahibi olmak nasıl oluyor lütfen bu halka çıkıp bir anlatın.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?