DARBEYİ KINIYORUM

DARBEYİ KINIYORUM

 

Türk Milleti’ne ve demokrasiye 12 Eylül 1980 darbesinden bu yana geçen 36 yıl sonra yapılan bu alçakça darbe girişimi saldırısını, kalkışımı lanetliyorum.. Millet devletinin yanında yer almıştır

”Yurtta sulh komitesi’ adı altındaki bir terör omurgasının yapmaya çalıştığı bu hareketi yapanların neredeyse tamamı yakalanmıştır.

Adana incirlik ten kalkan havada yakıt ikmali yapabilen uçak, helikopter, asker ve tüm kuvvetlerimizin araç gereçleri kullanılarak yine bu milletin üzerine yapılan alçakça saldırı kontrol altındadır lakin daha bitmemiştir. Atatürk hava limanına inip kuleye de bir süre el koyan ve insanlarımıza ateş açan bu hainlerin başı 8 kişi Yunanistan ‘a helikopter ile kaçtılar sığınma istediler . Türkiye Cumhuriyeti Yunanistan ‘dan iade istedi.

Ülkenin kalbine vurulan hançer, meclisin tarihinde ilk kez saldırıya uğraması ve TRT’nin ve başka kanalların işgal edilmiş olması, Atatürk havalimanı’nın işgali, MİT binasının helikopter ve karadan taranması, saldırıya uğraması, başkanlık bölümünün yine saldırı alması ve  silahsiz halkin taranması, gerek helikopter, gerek uçak ve gerekse bizzat karadan yapılan tüm saldırılarda ağır bedeller ödendi. Fakat siyasi görüşler  ne olursa olsun verilen birlik görüntüsü ve hainlerin karşısına dikilen halkımızı tüm dünya şaşkınlık ile izledi.

Şimdi tüm Türkiye cumhuriyeti içindeki halkın birlik amacıyla demokrasiye sahip çıkmaya devam etmeleri gerekmektedir.

Milli birlik ve beraberlik ülküsü bu millete vardır. Kimse savaş istemiyor huzur içinde bir hayat istediklerini ve bu vatan topraklarını koruyan gerçek askerimize destek verdiklerini ve silahlı hainlerin karşısında bedenleriyle durabildiklerini göstermişlerdir.

Allah razı olsun

Vatandaşlarımızın sağduyulu olarak bölücü teröristlere karşı duruşlarını sürdürmelerini diliyorum

161 şehidimize Allah tan rahmet diliyoruz

Allah 1500 yaralımıza da acil şifalar versin

ALLAH DEVLETİMİZE ASKERİMİZE POLİSİMİZE VE MİLLETİMİZE GÜÇ KUVVET VE HUZURLU GÜNLER VERSİN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?