Davanın Adamı Karadeniz’in Yiğit Evladı Yolun Açık Olsun

Davanın Adamı Karadeniz’in Yiğit Evladı Yolun Açık Olsun

15 Temmuz gecesi silahını kuşanıp, halkın önünde TRT binasını darbecilerden temizleyen Süleyman Soylu’dur.

15 Temmuz gecesi sokağa çıkan, milletiyle beraber her şeyi göze alarak darbecilere karşı duran tek bakan duruşuyla takdir toplamıştır. . Karadeniz uşağı Soylu ‘’Demokrat davanın adamı Karadeniz’in yiğit evladı yolun açık olsun.’’

Süleyman Soylu 15 Temmuz sabahına kadar canhıraş mücadele verirken, TRT’yi korurken, kimler ne yapıyordu. Neredeydiler?

Sevgili dostum DYP Giresun il gençlik kolu başkanlığım döneminde tanıdığım İstanbul il gençlik kollarından Demokrat Parti Genel Başkanı olarak birlikte siyaset yapmaktan onur duyduğum, Süleyman soylun ‘un Mazisi başarılarla dolu, yaşantısı DYP gençlik kol ve ilçe başkanlığından başlayıp aşama, aşama büyük başarılar gösteren, bulunduğu makamın ve mevkiinin hakkını veren gurur kibir büyüklenme, bilmeyen siyasetin basamaklarını tek, tek çıkan, gerektiğinde Karadeniz’in dağları gibi dik, dalgaları kadarda sert  ve  merttir.

Türk siyasetinde önemli bir değer, önemli devlet ve siyaset adamı. Kamuoyunda dürüstlüğü ile tanınan ve çok sevilen,  ruhu güzelliklerle terbiye edilmiş güzel bir Karadenizlidir. Süleyman Soylu gerçek bir DEMOKRATTIR… 

Ak Partide teşkilat başkanıydı; Milletvekili oldu. Ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu. Gelir gelmez önemli hamleler yaptı, göz doldurdu. Ama asıl göz doldurması darbe kalkışması gecesiydi. Öyle/böyle değil. ‘’O gecenin asıl sivil kahramanı Süleyman Soyluydu.’’. Hiç durmadı. Yılmadı. İçişleri Bakanlığı ile gurur duyuyoruz.

Hiç şüphesiz, Ak Parti hükümetlerinde bu güne kadar verilen en doğru kararlardan bir tanesi!.. Uzun yıllardır tanıdığım ve kişiliğini çok iyi bildiğim Sayın Süleyman Soylu, Tanıdığım siyasiler içerisinde, ”FETÖ’’ terör örgütüyle ve PKK ile başa çıkacak en güçlü kişiliğe sahiptir. 28 Şubat’ ta, 27 Mayıs’ ta ve son olarak 15 Temmuz’daki Milli Duruşu ile Yeni Türkiye Yolundaki Devlet Adamlığı Örneği Sergileyen Feraset ve Nezaket Sahibi “Sadece Karadeniz’in değil Anadolu’nun yiğit evladıdır.

             Kıymetli Bakanımız Sayın Süleyman Soylunun İçişleri Bakanlığı’na Atanması Devletin içindeki Şer Odaklarına ve FETO yapılanmasına verilen en Net ve en Sert Mesajdır…

Bu da gösteriyor ki bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Yavaş, yavaş Türkiye Cumhuriyeti Devletinde, taşları yerine oturmaya başladı.!
Başta, 78 Milyon vatandaşın güvenliği olmak üzere, iç işlerine bağlı tüm kurum ve kuruluşlar bundan böyle hiç bir vatandaşımızın aklına ”acaba” sorusu gelmeyecek.!

”GÜVEN” Para ile satın alınamayacağı gibi
Yaşamın en güzel oluşumudur.!

Sayın Başbakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın vermiş oldukları ortak karar neticesine
Sayın Süleyman Soylu İç işleri Bakanlığına atanmıştır.İçinden geçmekte olduğumuz şu sıkıntılı günlerde Devlet büyüklerimizin vermiş olduğu en büyük ve en doğru kararlardan biridir.

Vatanımız için hayırlı uğurlu olsun.

Her şey nasip kısmettir ama İçişleri bakanlığından sonraki görev başbakanlıktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?