DAVUTOĞLU GİRESUN’U UNUTMADI

DAVUTOĞLU GİRESUN’U UNUTMADI

GİRESUN’DA HANGİ PROJELER DEVREYE GİRİYOR.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı geleneksel hale getirdiği merasimlerle tesisleri toplu olarak halkın hizmetine sunmaya devam ediyor. Aralarında Giresun’da yapımı tamamlanan tesislerin de yer aldığı 2,9 milyar TL yatırım bedelli 175 dev eser, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun iştirak ettiği merasimle Ankara’da hizmete açıldı.

 

Giresun’da Hizmete Alınan Eserlerin Toplam Yatırım Bedeli Yaklaşık 67 Milyon TL’yi Buluyor

 

Ülke genelinde hizmete alınan 175 eserden Giresun’un da payına düşeni aldı. Giresun’da Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün tamamladığı 2 adet tesisi de bu açılış merasimi ile hizmete alındı.

Hizmete alınan DSİ’ye ait eserler sulama ve taşkın koruma tesislerinden oluşuyor. Bu açılış merasiminde Giresun’da tamamlanan 4 adet taşkın koruma tesisi birleştirilerek tek tesis olarak değerlendirildi. Ayrıca sulama maksatlı inşa edilen Çamoluk Karadikmen Barajı da bu merasimle hizmete alındı. DSİ tarafından tamamlanan tesisler ile Giresun’da toplam 1.190 dekar zirai araziye sulama suyu sağlanacak, 15 yerleşim yeri ve 350 dekar arazi taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca bu açılış merasiminde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Orman, Doğa Koruma ve Milli Parklar ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce Giresun’da yapımı tamamlanan tesis ve çalışmalar da hizmete alındı. Bu eserler arasında ise yeni orman yolları, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, fidan üretimi, korunan alanların altyapılarının iyileştirilmesi gibi çalışmalar ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli 67 milyon TL’yi buluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?