“DEĞİŞİM İÇİN YOLA ÇIKTIK”

“DEĞİŞİM İÇİN YOLA ÇIKTIK”

TDP kurultayını yaptı. Genel Başkan Sarıgül, “Çaresizlerin partisi olarak kurulduk” dedi ve ekledki.

Türkiye Değişim Partisi ( TDP) 1. Olağan Çare Ve Değişim Kurultayı yapıldı.Giresun’ dan İl Başkanı Çilesiz ve ilçe başkanlarının katıldığı kurultay Ankara TSO salonunda gerçekleşti.TDP kurultayla seçimlere girme hakkını kazandı. Mustafa Sarıgül önderliğinde kurulan TDP, 64 il ve ilçelerinden gelen üyelerle coşkulu bir Kurultay gerçekleştirdi. Kurultay’ a, TDP Giresun İl Başkanı Selim Çilesiz, Merkez İlçe Başkanı İlhan Kara, Bulancak İlçe Başkanı Serkan Dikmen, Piraziz İlçe Başkanı Mustafa Kırgeç, Keşap İlçe Başkanı Selim Yıldırım, Görele İlçe Başkanı Avni Yılmaz, Eynesil İlçe Başkanı Bilal Aslanbaş ile İl, ilçe yöneticileri ve üyeler katıldı.

Kurultay’da partililere hitap eden Genel Başkan Mustafa Sarıgül, Türkiye’ nin artık değişime ihtiyaç duyduğunu belirterek, yaptıkları kurultayın karanlıktan aydınlığa, korkuların umuda dönüştüğü sürecin başlangıcı olduğunu ifade etti.

Başkan Sarıgül ” Bugün bu salonda tarih yazacağız, sizler buraya gelenler buna şahitlik edeceksiniz. Buradan evlerinize giderken büyük umut, büyük enerji götüreceksiniz, çünkü partimiz büyük kurultayıyla seçime girme yetkisini, oy pusulasında yer alma yetkisini aldı. Cennet vatanımıza hayırlı uğurlu olsun. Bundan dokuz ay önce çaresizlerin , yok sayılanların, yoksulların partisi olarak kurulduk.

Artık iktidarın, bilgili, becerikli, yetenekli, ülkemizin siyasal, sosyal, ekonomik konularına hakim bir rakibi vardır. Hiç merak etmeyin ampulleri değiştirme zamanı geldi.” dedi.

Sarıgül, konuşmasında, tarım,turizm, teknoloji, tekstil ve tasarrufun yer aldığı 5T projesini anlattı. TDP’ ye katılmak isteyen vekilleri kabul etmeyeceklerini vurgulayan Sarıgül, 14 belediye başkanının kendilerine gelmek istediğini de söyledi.

Kurultay’ ın bir değerlendirmesini yapan TDP İl Başkanı Selim Çilesiz, yüksek katımlı ve coşkulu bir kurultay yaşadıklarını belirterek,” Yurt genelinde ve Giresun’ da partimize ilgi her geçen gün artıyor.Umutsuzluğa düşen halkımız partimizi kurtuluş olarak görmeye başladı” dedi.Çilesiz,partilerinin seçimlere girme hakkını elde etmesiyle üye kayıtlarına hız vereceklerini de söyledi.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar