DEMİRDE GÜL BİTER Mİ?

DEMİRDE GÜL BİTER Mİ?

Giresun’un sahil Şeridine yapılan üst geçitler bakıldığında bir görsel kirlilik ve fazladan oluşturulmuş demir yığınlarını andırıyorlar.

Hacı Siyam Mahallesi’nde de yapılan üst geçit bir görsel bozukluk oluşturuyor. Karadeniz’in güzelliğini engellercesine dikilen bu aceleyle çizilmiş üst geçitler sanki arka tarafta duran apartman sakinlerine, denize bakmayın engeli getiriyor.

İşte bu düşünceye zıt bir durum ile karşılaşıyoruz.. Hacı Siyam Mahallesindeki üst geçitte.

Üst geçişin altında bir küçük park yapılmış ve güllerle bezenmiş, çimenlerle, çiçeklerle kaplanmıştı. Harika bir manzara vardı durup seyredilecek olan. Ve bir kedi konuşlanmıştı, piknik masasının oturağına, gül dalları arasından sızan güneşin sarı  ışıkları altında.

Bir kuş cıvıldıyordu güller arasında. Ve gençler taburelerinde oturuyorlar muhabbet ediyorlardı çimenlerin önünde..

İşte bu manzara beni yolumdan alıkoydu ve Trabzon’dan gelen konuğum, gazeteci ( taka gazetesi spor yazarı) Osman Yanık Beyefendi’nin de şahit olduğu ve fotoğraf makinesiyle şahitliğine imza attığı, bu oluşumu kimin yaptığını sorduğumda, beklediğim cevap belediye iken;  karsı apartmanda oturan Akın Gürses ismindeki bir emekli taksicinin olduğunu duymak bizi daha çok şaşırtmıştı. Bunun üzerine siz saygıdeğer okuyucularıma bu güzel davranış ve bu ince ruhu hem tanıtmak hem de kutlamak istedim.

TESEKKÜRLER AKIN GÜRSES VATANDAŞIMIZA! TÜM HALKIMIZA FAKAT ÖZELLİKLE DE MİMARLAR VE MÜHENDİSLERİMİZE, YÖNETİCİLERİMİZE DUYURULUR.

YEŞİLİ YOK ETMEK DEĞİL, DEMİR VE BETON YIĞINLARI İCİNDE DE GÜLLER AÇTIRABİLİP, KUŞLAR ÖTÜŞTÜREBİLMEKTİR ESAS MARİFET!!! RASTGELE ARTIK.

SİZLER DE ORAYA GİDİP O GÜZELLİĞİ GÖREBİLİRSİNİZ! BİR KEZ DAHA TEBRİKLER, TESEKKÜRLER AKIN GÜRSES KARDESİMİZE, VATANDAŞIMIZA, ABİMİZE!

Ve duyar gibiyim sanki ‘Ben evimin karşısında böyle bir demir yığını değil, güller içinde bir Bahçe görmek istedim’ dediğini sanki!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?