Demokratlar Kıratı Geri İstiyor

Demokratlar Kıratı Geri İstiyor

Acemi katır kapı önün de yük indirir. Bir işin yabancısı olan, bir işe alışmamış, beceriksiz ya da anlayışsız kişi, kendisinden beklenen işi eksik yapar ve istenildiği gibi yerine getiremez; daha başlangıç anında veya en önemeli yerinde işi bırakıverir

Demokrat Parti ‘de neler oluyor.72 yılık demokrat parti ve devamı olan partiler darbe dönemlerinde veto edilmesine rağmen, yeni bir çıkış yolu bularak seçimlere katılmıştır. Çok partili siyasetin mimari demokratlar 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlere yeni kurulan bir partinin adı altında girmesine partinin teşkilatlarından çığ gibi tepkiler gelmeye başladı.

Demokrasinin mimari bu uğurda’’ yassı ada mahkemelerinde üç şehit veren’’  yıllarca çekilen çile dolu yıllar darağaçları, zincir bozandan gelen milletimizin hafızasında ve yüreğinde derin yaralar açan bir Misyonu altı yıldır, temsil eden Genel Başkan yılların Demokrat Parti, sini yeni kurulan başka bir partinin adının altına gizlemiş monta etmiştir. Bu ittifak anlaşması Demokrat Parti’nin 72 yıllık tarihine verilen itibarsızlaştırma hareket ve aşağılama ‘’MONTRE’’ anlaşması gibi bir ittifak anlaşmasından farkı yok görüntüsüne. Merkez sağda Demokrat Parti ismi ve markası, muhteviyatı ile birlikte demokrasimizin son kurtuluş reçetesiydi.

Ben bir söz söylerim; ‘Demokrat Parti’siz demokrasi, acı bir esarettir’ derim.

Demokrasi çadırının orta direği DP’dir.

Orta direğin sesidir, kimsesizlerin kimsesidir.

Önce millet diyen bir anlayışın temsilcisidir.

Parti, bir büyük çınar… Şöyle veya böyle yeşerecek.

Kırat, ezelden beri cesaretin sembolü, millete hizmetin sembolü, sahibine bağlı, cesur. Saflığın ve temizliğin sembolü. Millet de zaten kıratı arıyor. Kırat ne zaman sıkıntıda olsa millette sıkıntıda oluyor. “Kırat cesaretin, saflığın ve bağlılığın sembolüdür”

 İşte biz de o sıkıntıyı paylaşıyoruz

Menderes’in, Demirel’in, Özal’ın bıraktığı koltuğunda oturanlara, Demokratlar, dan büyük tepki gelmeye başladı. Ayağa kalkan var olan teşkilatlardan  ‘‘DP’nin yeniden yapılanması için köklü bir değişime uğraması gerekiyor. Hatta gerekiyorsa ‘Kırat’ın Genel Başkanı bile değiştirilmelidir… .

Diyen il ilce başkanları tabandan gelen ayak sesleri duyulmaya başlandı.

Siz temsil ettiğiniz koltuğun kime ait olduğunun bilmiyorsanız o zaman size oradan kalk derler!

Bu gün her ailede, her mahallede bir demokrat muhakkak vardır.

Demokrat Parti’nin kayıtlı üye sayısı 713 bin 55,dır. Partinin teşkilatı birçok ilde olmadığı gibi olan yerlerde sadece tabelası vardır.

Aldığınız oya bakın 55 milyon seçmenden kayıtlı üyeden 66,000 bin bu mu? Sizin genel başkanlığınız bu mu sizin genel idare kurulunuz?

Gittiniz partiyi koltuk değneği yaptınız. Olmaz kardeşim. Olmaz! Bu partinin amblemini milletten demokratlardan saklayamazsınız.

Kıratın Amblemiyle secime katılmak varken nedir bu gizem?

Milletin bilmediği gizli bir Pazarlıklımı var? Anlatın. Yoksa söyleyin bizde anlayalım.

Bu parti masa başında kurulmadı.

Anadolulun çarıklı evlatları kurdu. Bu millete 50 yıl hizmet etti. Köylüyü milletin efendisi yaptı. Dağında taşına, kara yolundan hava yoluna elektrikten telefona, hastanesinden, postanesine, fabrikalardan, limanlara ilkokulundan üniversitesine kadar birçok saymadığım hizmetler vardır.

Millete hizmet yolunda üç demokrasi şehidi vermiş Menderes’in, Demirel’in, Özal’ın koltuğunda oturuyorsunuz size verilen emaneti götürüp bir başkasını oturtuyorsunuz, sizde kenardan bakarken Onların kemiklerini sızlattınız.

Size verilen emanete sahip çıkamadınız getirin gerçek sahiplerine teslim edin. Siz teslim etmezseniz gelir gerçek sahipleri gelir alır. Kim bunlar diyorsanız! Menderesin, Demirel’in, Özallın evlatları, torunları HÜRRİYETÇİ DEMOKRATLAR’dır. DYP KURUCU GENÇLİK KOLLARIDIR. 

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz / Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde… -Ziya Paşa

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?