Demokratlar Sahaya İniyor

Demokratlar Sahaya İniyor

KİT-TUR Otel’de verilen yemekte konuşan Başkan Tatar,1946 ruhu kapsamında, Giresun’un kalkınması için artık proje üretip sahaya ineceklerini açıkladı.

Giresun Demokratlar 1946 Derneği Başkanı Hüseyin Tatar,yeni dönemde projeler üreterek Giresun’un gelişmesi ve kalkınmasında aktif rol almak istediklerini söyledi.

Kit-tur OTEL’de verilen iftar yemeğinde konuşan Tatar,İşadamı Fatih Kitapçı’ya da teşekkür etti.İlimizin önemli değerlerinden işadamı,yeminli tercüman ve siyasetçi Miktad Kaya ile birlikte organize ettikleri iftar yemeğine ,DYP tabanının büyük ilgi göstermesinin onurunu yaşayan Başkan Tatar”Öncelikle bereket ve fikir üreten bir ocak ve Demokratların adresi olacak.

’Bizler kökten, kökenden, kalpten demokratız. Demokratlığın çıkışı ta.. Osmanlıya dayanmaktadır.

Fırka-i İbad, Osmanlı Demokrat Fırkası. . II. Meşrutiyet döneminde aranır.

Bu ilginç inceleme, modern Türkiye’nin şafağında demokrasiyi başlı başına bir değer ve ilke olarak hedeflemiş bir hareketin pekâlâ var olduğunu ortaya koyuyor. Nispeten zayıf, kısa ömürlü – ama var…

“Fikri hareketini başlattığımız ve arkadaşlarımızla oluşturmuş olduğumuz Giresun Demokratlar 1946 Derneği inşallah maziden geleceğe ışık tutacaktır”

46 şafağının büyük yürüyüşü, Büyük Türkiye sevdasıdır.

Demokratlığın siyasi bölümünü siyasetçilere Bırakıp fıkır bölümünü S T K taşıdık”diyerek şöyle konuştu:

“Türkiye Cumhuriyeti anayasasın da belirtilen, cumhuriyetin niteliklerine ve Atatürk ilkelerine bağlı kalarak,1946 misyonunun yaşanmasını, yaşatılmasını sağlamak, bu misyonun kurucularını, onların fikir ve ideallerini Türk insanı ile paylaşmak,

Tarihten geleceğe ışık tutacak sosyal projelere imza atarak, Ülkemizde ve Giresun’da STK lar arasında ses getireceği Bu ilginç, toplumsal isteğin çıkış noktasında “Demokratlar 1946” var. ADFED Adnan Menderes Dernekleri Federasyonu ve Menderes misyonu var. Sayın Genel Başkan Fatih Kavaloğlu var.

Peki şimdi, “Demokratlar 1946″ nedir?

Projeler üretmek ve milletimizin istifadesine sunmak amacıyla kurulmuş bir çalışma grubudur.

Demokrasiyi ve siyaseti daha ileri düzeye taşımak, halkımızın önüne daha ileriye bakabilen bir ufuk koymak için birikimini Türkiye’nin ve Giresun un istifadesine sunmak,

Bu heyecan ve istekle hazırladığımız GÖRÜŞÜMÜZ, herhangi bir siyasi partinin taraftarlığı ya da muhalifliğini amaçlamamakta olup objektif olarak Türkiye’nin kalkınma ve yenilenme arayışına katkı sunmaktadır.

Ne bir siyası partinin ön bahçesi nede arka bahçesiyiz.

Demokratlar Derneği siyaset üstü bir yapısı ve duruşu olacaktır.

Dernekler Kanunu, Yönetmelikler ve Demokratlar 1946 Derneği tüzüğüne göre kurularak faaliyetlerini yürüten sivil toplum örgütüyüz.

Demokrasi ve Milli İrade kavramına aidiyet duygusunu geliştirecek etkinlikler düzenlemek.

Tarihsel süreç içinde demokrasimizin karşılaştığı meseleler hakkında çalışmalar yapmaktır

Giresun Demokratlar 1946 Derneği’nin kuruluş gayesi Sivil Toplum Kuruluşları dünyasında sosyal hayatta hayırlı roller üstlenmek ve bu niyete sahip girişimcilerin başarılı çalışmalarıyla öncelikle topluma hizmet etmek olduğu, “Gerek özel hayatlarında gerekse çalışma hayatlarında dikkat çeken meziyetlere sahip çok değerli arkadaşlarımızla oluşturduğumuz Giresun Demokratlar 1946 Derneği, yasalarımıza uygun olarak yürüteceği çalışmalarında toplumun hayır duasını en önemli gıda kabul edecektir”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?