Deniz Yıldız Derneği, Ramazan Startını Verdi

Deniz Yıldız Derneği, Ramazan Startını Verdi

Giresun genelinde her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak amacıyla Deniz Yıldızı Derneği, yardımseverlerin zekât ve fitrelerini ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırmak adına; Dernek yönetimi, üyeler ve Giresun Müftüsü Muhittin Oral rehberliğinde dün dernek binasında yardım çalışmasının startını verdi.

Haber:Fatma BULDUK UĞURLU

Deniz Yıldızı Derneği Başkan Yardımcısı Ferhat Deniz,  yaklaşık 11 yıldır fakir fukaraya yardımcı olmak amacıyla Allah rızası için sürdürdükleri dernek faaliyetlerini bu Ramazan ayında da devam ettireceklerini belirtti.

Yaklaşık 25 bin TL gıda ile Ramazan yardımı yapacaklarını söyleyen Ferhat Deniz; “Çok şükür bir Ramazan’a daha kavuşmayı Allah bize nasip etti. İnşallah bu Ramazan’ı huzur ve sağlık içinde geçiririz. Her yıl olduğu gibi, yardımseverlerin, zekât ve fitrelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak adına faaliyetlerimiz var.

Ramazan ayında Deniz Yıldızı Derneğimiz, yeni giysilerimizle, gıdalarımızla ve ayakkabılarımızla birlikte ramazana hazırlandı. Bugün Sayın İl Müftümüzün rehberliğinde startını veriyoruz. Giysilerimizin tamamı yeni, gıdalarımız yaklaşık 25 bin TL civarında, ayakkabılarda ve 3100 çift ayakkabı ile bugün dağıtıma başlıyoruz. Biz Deniz Yıldızı Derneği olarak; ilçe ve köylerimizde bulunan ihtiyaç sahibi insanlara ulaştık. Onların planlamalarını yaptık. Bu planlama çerçevesinde her gün, bir köy ve ilçemize gün vererek; hem giysilerini hem de ayakkabılarını, anne ve baba ve çocuklar konsepti olarak; hem kışlık, hem de yazlık olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. İnşallah birlikte çok güzel bir ramazan geçiririz. Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

Deniz Yıldızı Derneği’nin daveti ile rehberlik etmeye gelen Giresun Müftüsü Muhittin Oral konuşmasında; “Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl Ramazan ayında bireysel ve toplumsal hayatımıza ışık tutan önemli bir değeri kamuoyunun gündemine taşımaktadır. Bu bağlamda bu yılın Ramazan’ın konu başlığını ‘Gelin Gönüller Yapalım. Bu Ramazan ve Her Zaman.’ olarak seçti.

Gönül yapmanın vesilelerinden biri de bu çalışma. Denizyıldızı Derneğini kutluyorum. Gönül yapmak adına çok güzel işler başarıyor. Hayır, yapan kardeşlerimizin Allah hayırlarını kabul eylesin. Hayırları Ramazan’da yapmanın ayrı bir önemi var. Bunu bilen hayırseverler Ramazan’da daha çok hayır yapıyorlar. Onları tebrik ediyorum. Bu davranış herkese örnek olur inşallah. Gerçekten gönül yapmak lazım. Katılaşan kalplerimiz yumuşatmak adına, yetimin başını okşamak ve fakiri sevindirmek bir yoldur, yöntemdir.

Gerçekten günümüzde buna şiddetle ihtiyacımız var. Hayır, severlerimizi tebrik ediyorum Allah katında yaptıkları hayrın kabulünü niyaz ediyorum. Derneğimizde buna aracılık yaptığı için kutluyorum. Ramazanımız hayırlı ve mübarek olsun. ‘Gelin Gönüller Yapalım. Bu Ramazan ve Her Zaman.’ başlığı altında bizde bir gönül yapmanın gayreti içinde olalım. Ramazanımız hayırlara vesile olsun” dedi.

Programa Giresun Müftüsü Muhittin Oral, Deniz Yıldızı Derneği Başkan Yardımcılarından Ferhat Deniz, Berrin Aydın, Deniz Yıldızı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Ayvaz,  Mehmet Arslan, Fatma Ertürk, üyelerden Özlem Akyüz Usta, İş adamı Halis Özkaya ve basın mensupları katıldı.

20160607_105919

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?