Dereli AKP’de kaç aday var?

Dereli AKP’de kaç aday var?

AKP Parti Dereli İlçe kongresi öncesi 5 ismin adı, başkan adaylığı için geçiyor. Yumak, “Yusuf Geldi, bu yükün altından kalkacak en doğru isimdir” dedi.

AK Parti Dereli ilçe kongresi için geriye sayım sürerken, İL Genel Meclisi aday adayı Nurettin Yumak, kongrede 5 ismin aday olmasının beklendiğini açıkladı.

Gazetemizi ziyaret ederek milletvekillerine seslenen “Ormancı” lakaplı Yumak, Dereli yaylalarının turizme açılmasını sağlayacak bir ilçe yönetimi oluşturulmasını istedi…

Yumak, “Bizim partimiz AK Parti 15 yıldır iktidarda ama hala turistlik 3-4 yaylamızda modern tuvalet dahi yok. Misafirlerimiz geliyor ama doğru dürüst tuvalet ve modern Pazar yerleri yok. Kümbet’te her türlü gıda hala açıkta, toz toprak içinde satılıyor. Sanki Afganistan’ın kabil şehri gibi. Buraya niye modern dükkânlar ve Pazar yerleri yapılmıyor.

Çünkü 15 yıldır Dereli’de, AKP Milletvekillerini çalıştıracak bir AKP Dereli ilçe teşkilatı kurulmadı. Sayın Nurettin Canikli çok güçlü bir isim. Bizim teşkilattan sayın Canikli’ye Yaylalar ve Dereli için kaç proje götürüldü.Ne Belediye Yönetimi,ne de parti ilçe teşkilatı proje üretip milletvekillerini çalıştıramadı.Şayet projeler götürülse idi,15 yıl içinde modern tuvalet ve kapalı Pazar yerleri ve sosyal dinlenme tesisleri biterdi.Dereli ve yaylaları,İsviçre gibi turist çekerdi.Yıllar boşa geçti” dedi.

 5 İSİM

Yumak,AKP Dereli İlçe Başkanlığı için 5 ismin adının geçtiğini ifade ederek”Bu isimler henüz net değil ama partide konuşuluyor.Sayın Servet Türk,sayın Osman Kahraman,sayın Muzaffer Angun,sayın Salih Yiğit ve sayın Yusuf Geldi’nin ilçe kongresinde aday olacakları ifade ediliyor.Kesin kararlarını galiba bu ay sonuna kadar açıklayacaklardır.Ben şahsen sayın Canikli ile sayın milletvekillerimiz Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk’e proje götürecek ve hizmet edecek bir ilçe başkan ve yönetimi oluşturulmasını bekliyorum. Ayrıca her isme saygım var fakat Yusuf Geldi ilçe başkanı olursa ,ben kendisinin Dereli ve yaylaları için hizmet üreteceğini düşünüyorum.Ayrıca Yavuz Kemal’e güçlü bir ilçe kurulması gerekir.

Çünkü Dereli ilçe ve belediye idarecileri,15 yıldır yaylaları geliştiremedi.Hala altyapı yok.Su ve yol yeni yeni geliyor.Kadastro yok.Yayla evlerinin tapu işi için artık TBMM ‘de kanun değişikliği olmalıdır.Herkese tapusu verilmelidir.Bunları kim takip edecek.Dereli ve Yavuzkemal’de liderlik edecek kadrolar lazım.sayın Mehmet Geldi milletvekili oldu ama TBMM ‘de yayla evleri için tapu ve kadastro kanunu çıkarılması için kim kendisine proje ve rapor sundu.Milletvekillerini çalıştıracak bir ilçe yönetimi ve Yavuz Kemal’e bir belediye lazım. Ordulular Mesudiye’ye ilçe kurdu.Bizde lider kadrolar lazım” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?