Dereli’de neler oldu?

Dereli’de neler oldu?

Aslen Derelili olan Bektaşoğlu, kendi ilçesinde yaşanan saldırıyı kınadı ve önemli mesajlar verdi.

Bektaşoğlu, Dereli’de meydana gelen terör saldırısıyla ilgili bir basın açıklaması yaparak, “SALDIRILARI KÜÇÜK GÖSTERME ÇABALARI VAR” dedi. .

CHP Giresun Milletvekili Bülent BEKTAŞOĞLU,” Teröristler önceki gece Giresun’un Dereli ilçesinde, polislerimize önce uzun namlulu silahlarla, ardından da operasyon sürerken mayınla saldırı gerçekleştirmiştir. Bu saldırıda yaralanan 3 polis memuruna acil şifalar diliyorum, hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

“SALDIRILARI KÜÇÜK GÖSTERME ÇABALARI VAR”

Bektaşoğlu şöyle konuştu:

“Bu saldırıyı her zaman olabilecek adli bir vaka ‘münferit bir olay, taciz ateşi, vur-kaç eylemi’  gibi küçük gösterme çabaları var.

Oysa daha önce de vurguladım, Karadeniz’deki terörün neden ve sonuçlarının araştırılması için TBMM’de komisyon kurulması önerim de var.  Orada belirttiğim gibi; Giresun’da 1 yıldır süren ve şehitler de verdiğimiz bu saldırılar, çözüm sürecinin bir ürünüdür ve PKK’nın Karadeniz’de yapılanma projesinin bir parçasıdır.

Karadeniz’deki terörden AKP’nin sorumluluğu ve izlediği politikaların payı vardır.  Bu konuyu TBMM’de gündeme getireceğim.

Örgüt güçlerini bölgemize kaydırıp konuşlanırken,  istihbarat teşkilatımız ve İçişleri Bakanlığımız yerel yöneticilerim bu süreçte karşı önlem, strateji ve mücadele yöntemi geliştirmemiştir.

Terörle mücadele bölgedeki güvenlik güçlerinin imkan ve kabiliyetlerine bırakılmıştır.

“TERÖR GİRESUN’DA BARINAMAZ, DAĞLARIMIZ TEMİZLENECEK”

Ancak bu saldırılar amaçsızdır ve sonuçsuz kalacaktır. Çünkü terör, vatanını, milletini bayrağını seven Giresunluların dokusuyla uyuşmaz. Hainler er ya da geç dağlarımızdan temizlenecektir. Kaçacakları,barınacakları alan ve kendilerini destekleyecek kitlenin olmadığı bu yörede, yapılan bu eylemlerin asıl nedenlerinin ortaya çıkarılmasını ve faillerin biran önce yakalanmasını bekliyoruz.

Operasyona katılan güvenlik güçlerimize de başarılar diliyorum.

Halkımızı paniğe kapılmamaya, normal yaşantılarına devam etmeye ancak duyarlı olmaya ve güvenlik güçlerine bilgi desteği vermeye çağırıyorum. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?