OSMAN BEKTAŞ: DERELİ’DE PLANSIZ İNŞAAT YAPILDI

OSMAN BEKTAŞ: DERELİ’DE PLANSIZ İNŞAAT YAPILDI

CHP Dereli İlçe Başkanı Osman Bektaş, Dereli’de yaşanan sel afeti ile yeni yapılan yolun çöktüğünü ifade ederek yetkilileri göreve çağırdı.

Bektaş, “Dereli halkı 15 senedir korku ve dehşet içinde yaşamaktadır. Daha önce 3 kez Akkaya Deresi’yle ilgili uyarı yapmamıza rağmen bu zamana kadar tedbir alınmamış ve ilçemiz yine sele maruz kalmıştır. Geçen hafta Akkaya Deresi yine taşmış iş makineleri büyük taşlarla tehlikeyi önlemişti. Geçtiğimiz akşam da Aksu Deresi taşmış ve Ulu Camii önündeki kemer köprü ile Dereli girişi arasındaki setin yarısını sel götürmüştür.

Dereli ilçesinde yapılan plansız inşaat çalışmalarının tehlikenin önlenmesi için hiçbir faydasının olmadığı da ortaya çıkmış oldu. Yetkililerden acilen gerekli önlemleri almasını bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.

TIĞLI: Dereli’nin Yolları Bir Bardak Suda Çöküyor

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, da DERELİ’deki köprünün çökmesine tepki gösterdi.

Halkın zora düşürüldüğünü anlatan Tığlı, “Bahar mevsiminde eriyen kar suları ve yağan yağmurların derelerimizin su seviyelerini yükseltmesi gayet normal bir durum. Normal olmayan, bu taşkınlara dayanabilecek, suyun yıkım gücünü tolere edebilecek yolların, duvarların ve köprülerin yapılmasıdır. Geçtiğimiz gece Dereli’de etkili olan yağışla birlikte eriyen karlar, Aksu Deresi’nde yeni bir felakete yol açmış ve yeni yapılan yollar yıkılmıştır” şeklinde konuştu

Aksu Deresi’nin debisinin yükselmesi, Dereli Merkez Ulu Cami önündeki yeni yapılan yolun istinat duvarının çökmesiyle birlikte yolun tamamen kapandığını ifade eden Tığlı, “Şebinkarahisar yönüne doğru ulaşım durmuştur. Dereli Kızıltaş Köy yolu kapanmıştır. Daha ne kadar hasar var bunun etkileri ne oldu ya da ne olacak şimdilik bilmiyoruz” vurgusunu yaptı.

Tığlı: AKP İktidarı Şov Yapmak Yerine Sağlam Yol ve Köprü Yapsın

Tığlı, “yetkililerin tek yaptığı iş vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaya davet etmek. Oysa 18 yy’da çalmadan, çırpmadan yapılan tarihi köprüye bakarak biraz ibret alsalar ve ayaklarına geçirdikleri çizmelerle iş makineleri üzerinde şov yapmaktan kurtulsalar, dereli halkının nasıl korku ve zor durumda olduğunu görecekler” açıklamasını yaptı.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Bugün yaşanan bu tablodan sonra bu rezilliği, bu kepazeliği müteahhitleriniz için yeni rant fırsatı olarak mı değerlendireceksiniz? diye iktidarın temsilcilerine seslenirken, Cumhurbaşkanına da “birkaç ay önce açtığınız yol çöktü, acaba yenisi tamamlanıp yeni bir açılış ile şov yapmayı mı düşünüyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Haber: Osman Yılmaz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?