Giresun Gündem
DERELİ’YE VAR DA BİZE YOK MU?..
Sosyal Medyada Paylaş
31 Ağustos 2020
Okunma sayısı: 625

DERELİ’YE VAR DA BİZE YOK MU?..

“VİZYONSUZ Derelili siyasetçiler çoğunlukta olduğu sürece Giresun ÜVEY EVLAT muamelesi görmeye ve küçülmeye mahkumdur” (Tevfik Kara)
Giresun ve ilçelerinde bir sel fetaketi yaşandı. Öncelikle afet nedeniyle hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tüm bölge halkına da geçmiş olsun diyorum.
Sanılmasın kii;
Memleketten uzağız ve hiçbir şeyden haberimiz yok!..
Altını çizerek ifade edeyim ki; en az o sel felaketini yaşayanlar kadar , olayların ve gelişmelerin içindeyiz. Hem de tam merkezindeyiz vesselam!..

ZARAR GÖREN SADECE DERELİ’Mİ?
Medya’dan takip ediyoruz bakan düzeyinde gelen büyüklerimizin hemen hemen hepsi Dereli’ye gelip, gezdiler, gördüler ve incelemeler yapıp, yaraların çabukcak sarılacağı sözünü verdiler.
Devlet büyüklerinin hemen olay yerine gelip gereken hassasiyeti göstermeleri gerçekten güzel bir gelişme. Ancak bu afetten zarar gören tek ilçe sadece Dereli mi?
Peki Tirebolu, Espiye, Doğankent, Yağlıdere ve Batlama Vadisi nolucak?
Yoksa bu ilçeler, Giresun sınırları için de değil mi?
Değilse buralar neden göz ardı ediliyor? Niçin görmezden geliniyor? İşte bunları anlamakta zorlanıyorum!..

TÜNELİN DOĞUSU GİRESUN DEĞİL Mİ?
Eski Keşap Tünelini hepimiz biliyoruz. Bazı Giresunlu dostlar Keşap Tünelinin doğu tarafındaki ilçeleri Giresunlu saymıyorlardı. Acaba şu anda Giresun’da siyaset yapanlar veya söz sahibi olanlar aynı anlayışta veya aynı çizgideler mi?
Eğer; Keşap Tünelinin doğusunda yer alan Espiye, Tirebolu, Görele, Eynesil, Doğankent, Yağlıdere ve Güce ilçeleri GİRESUNLU sayılmıyorlarsa, dışlanılıyorlarsa ve eşit hizmet alamıyorlarsa soruyorum onlara;
SAHİ BİZ NERELİYİZ?
Trabzon’a mı yoksa Gümüşhane’ye mi bağlanalım?!..
Nedir bu ayrımcılık?!..
Beyler Giresun, DERELİ’den ibaret değildir!..
Giresun, Dereli’den büyüktür!.. Öyleyse TÜNELİN DOĞUSU’nu gezelim, görelim ve eşit hizmet verelim!..

VİZYONSUZ SİYASETÇİLER REVAÇTA
Son 20 yıla şöyleee bir dönüp bakıyorum da, Giresun’da kimler siyaset yaptı ve yapmaya devam ediyorlar?..
Maalesef ağırlık DERELİLİ siyasetçilerde…
Daha önceden de yazmıştım yine aynı çizgide yine aynı fikirdeyim. Giresun VİZYONSUZ Derelili siyasetçikerle maalesef küçülüyor. Etkisizleşiyor, itibarsızlaşıyor ve haliyle tepkisizleşiyor!..
ACI AMA GERÇEK BU!..
Derelili dostlarımın bana kızdıklarını görür gibiyim. Ama gerçek bu!..
Ne zamanki GİRESUN SİYASETİ’nde Görele ve Tirebolu dışlandı. Ne zaman ki Derelilerin hakimiyeti başladı maalesef kaybeden önce GİRESUN sonra da GİRESUNLU oldu!..

YARDIM VE HİZMET EŞİT OLMALI
Sel felaketinde en çok maddi zarar gören ilçeler şüphesiz ki Dereli ve Doğankent. Ancak can kaybının en çok olduğu yer ise Tirebolu ve Çaldağ. Afet bölgesindeki çalışmalar devam ediyor. Devletimiz üzerine düşen görevi yapıyor ve yapacak. Ancak bu pansuman işlemi sürerken umarım eşit davranılır ve ayırım yapılmadan her tarafa ulaşılır. Eğer ki; Giresun’daki Derelili siyasetçilerin etkisiyle diğer yerler ÜVEY EVLAT muamelesi görürse, işte o zaman ayırımcılık, kırgınlık ve yılgınlık yüzünden kaybeden GİRESUN olur!..

GÜNAH KEÇİSİNİ BULMUŞLAR
Afetten sonra Soylu Bakan ve Dereli Grubu hemen günah keçisini bulmuşlar ve Dereli kaymakamı Emre Yeşilbaş’ı görevden almışlar ve yerine Erzincan Kemaliye Kaymakamı Murat Atıcı’yı getirmişler.
Bende tamamen YANLIŞ!..
Derelinin Belediye Başkanı kim? Ne iş yapar? O yöreyi, o yerleri ve dereleri en iyi kim bilir? Elbetteki Derelinin Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu!..
Hala görevde mi? Tabi ki görevde!..
Elbette görevde kalır!.. Çünkü Giresun siyasetine yön verenler Dereliler olduğu sürece Zeki Şenlikoğlu gibilere kimse dokunamaz. Giderler masum bir genci GÜNAH KEÇİSİ ilan ederler!..
İşte bu yüzden DERELİLİ SİYASETÇİYE HAYIR!..

ÇAĞRI YAPIYORUM
Yazımı noktalamadan buradan TÜNELİN DOĞU’sundaki yerleşim merkezlerine bir çağrı yapıyorum!.. Bayanlar ve beyler yeter artık bu çekingenlik ve korkaklığa bir son verin!.. Haliyle şu Dereli hakimiyetine de bir DUR deyin hele!.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2020 Giresun Gündem