DEV PROJELER START ALACAK

DEV PROJELER START ALACAK

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun seçim öncesinde açıkladığı projeler başlıyor.
Öncelikli olarak şehir içi giriş yolu üzerinde özelliklede trafik akışını rahatlatabilme adına uygulanacak olan ve kamulaştırma – proje bedeli 5 milyon liraya mal olacak Bulancak durağı projesi hayata geçiyor. Sahil yolundan başlayıp Malpazarı yönündeki ilk dönel kavşağa kadar uygulanacak projeyle hem trafik rahatlayacak, hem de genişleme çalışması ile bu bölge ferahlayacak.
Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tüm projelerinin arkasında durduklarını belirterek: “2020 temel atma yılımız olacak ve başlattığımız projelerimizi de inşallah 2020 yılı içinde tamamlayacağız. Bu şehirde yaşamaktan herkes mutlu olsun istiyoruz. En önemli hedefimiz insanların Giresun’da yaşamayı tercih eder hale gelmesini sağlamaktır.
Bunları başaracağız. Projelerimizi birer birer hayata geçireceğiz. Şehrimizin çok eksikleri var. Bunlarla ilgili çok kapsamlı proje çalışmaları yaptık. Giresun’umuzun modern bir şehir olması ve çevre illerle her yönden yarışır bir hale gelmesi için gerçekten çok güzel projeler hazırladık. Her kesime hitap edecek projelerimizle halkımız mutlu olacak ” dedi.
2020 hizmet yılı sloganı ile başlanılan projelerin ilk ayağı olan Bulancak durağı projesinin detayları ise şöyle:
TRAFİK
Şehir içinden Bulancak Durağına giden (Tabaklar Geçidi Sokak) güzergâhtan yan yol ve transit yola şu an 15 araç çıkış sağlarken, yapılan düzenleme ile 55 araç aynı anda çıkış yapabilecek ve araçların aynı anda sahil yoluna tahliyesi yapılmış olacak.
Şu andaki mevcut yol 12 metre genişlerken, yaya kaldırımı da belli bir ölçüde büyütülecek. Cemal Gürsel Caddesinden gelip Bulancak durağı mevkiine dönecek olan araçlar trafik akışını bozmadan yan yana 3 araç olarak ilerleyebilecek. Yine aynı güzergâhtan Fatih Caddesine de yan yana 2 araç geçişi sağlanabilecek. Fatih Caddesi Kumyalı yönünden gelen trafik akışının rahat sağlanabilmesi için dönüş yolu (Konal Et önü) genişleyecek.
Diğer yandan proje için kamulaştırma ve proje bedeli yaklaşık 5 milyon lira.
BALIK PAZARI DÜZENLEME
Balıkçı pazarının bir kanadı yol genişlemesine dâhil edilecek. Bu durumda açıkta kalan balıkçılar için pazarın diğer kanadına paralel olarak 11 adet yeni işyeri yapılıp mağduriyetler giderilecek.
Balık pazarı son haliyle daha modern ve görsellik açıdan farklı bir hal alacak. Ürün indiren esnaf ve alış-veriş yapmak isteyen vatandaşlar pazar önüne yapılacak olan 4 araçlık cepte yük indirimi ve alış-verişini yapacak.

OSMAN AĞA ANITI
Osman Ağa anıtı gerçek yeri olan Keşap Durağı mevkiine (Osman Ağa Meydanı) görsel açıdan en uygun olacak şekilde taşınacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?