Develi Cici Saray’da hem güldürdü hem düşündürdü

Develi Cici Saray’da hem güldürdü hem düşündürdü

Bekir Develi önce Tirebolu çayını içti sonra konuştu

Tevfik KARA  Almanya’dan Yazıyor

TRT EKRANLARI’nın sevilen ismi, Almanya doğumlu Bekir Develi, Almanya turnesi duraklarından birisi olan Werdohl’da yaptığı programda önce güldürdü sonra düşündürdü.

Bilindiği gibi Werdohl şehiri Giresun/Derelilerin yaşadığı bir belde.

ÖNCE TİREBOLU 42 ÇAYI

Bekir Develi  programdan önce Werdohl’daki Giresunlular Derneğini ziyaret ederek, meşhur Tirebolu 42 numaralı çay içti ve vatandaşlarla sohbet etti.  Daha sonra  Cici Saray salonuna koştu.

CİCİ SARAY EVSAHİPLİĞİ YAPTI

DİTİB Werdohl Eyüp Sultan Camisinin „Gönül Dilinden“ isimli programı çerçevesinde ünlü televizyon programcısı ve stand-up sanatçısı Bekir Develi, Werdohl Cici Saray salonunda 800 kişilik seyirci kitlesini hem güldürdü hem de düşündürdü. Avrupalı Türkleri daha iyi anlamak için karayoluyla Almanya’ya gelen Bekir Develi: „Bielefeld doğumluyum ve ilkokulu Bielefeld’de bitirdikten sonra ailemle birlikte kesin dönüş yaptım. Almanca öğretmenliğini bitirdikten sonra oyunculuk ve sahne eğitimi alarak, elevizyon programlarına başladım. TRT’deki ramazan programlarımız çok tutuldu ve devam ediyoruz“ dedi.

ELİNOĞLU KAHRAMAN YARATIYOR BİZ İSE ATALARIMIZI KARALIYORUZ

Yaklaşık olarak 1 buçuk saat sahnede kalan Bekir Develi önce güldürdü sonra ise dokundurmalarda bulunarak düşündürdü. Develi: „elin oğlu yaptığı dizi ve sinema filmlerinde ucuz karakterlerden kahraman yaratıyor biz ise atalarımızı yerin dibine batırıyoruz.

AYAKKABIYLA EVE GİRMEK BİZİM KÜLTÜRÜMÜZ DEĞİL

Hele şu ayakkabıyla evde dolaşma sahneleri yok mu işte buna illet oluyorum. Bizim kültürümüzde böyle birşey yok. Birileri bizi nerelere doğru çekiyor veya itiyor iyi düşünelim. Piyasadaki youtuber’ler arasında çocuklarımızı kimlere teslim edebiliriz. Lütfen çocuklarımıza çok dikkat edelim. Sizler bizim için değerlisiniz ve bu yüzden sizleri buralarda yalnız bırakmayacağız“ dedi. Bekir Develi  programdan sonra salondaki  okurlarına kitap imzaladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?